1,5% dla organizacji pożytku publicznego

 

Szanowni Mieszkańcy Przemyśla!

 

Trwa czas rozliczeń podatkowych. Skupiając się na prawidłowym wypełnianiu poszczególnych rubryk deklaracji rocznej PIT nie zapominajmy o organizacjach pożytku publicznego, którym możemy podarować część należnego państwu podatku. Od tego roku 1% zamienił się w 1,5%!

Jak zwykle gorąco zachęcam Państwa do skorzystania z takiej formy wsparcia przede wszystkim przemyskich organizacji. Miejmy na uwadze, że lokalne organizacje pożytku publicznego działają dla dobra mieszkańców miasta, wspierając samorząd w realizacji jego zadań.

Informację o organizacjach posiadających status pożytku publicznego i uprawnionych do otrzymania 1,5% podatku znajdują się na miejskiej stronie internetowej. Istnieje także możliwość skorzystania z dedykowanej aplikacji do rozliczania PIT, przygotowanej w ramach projektu „Wspieraj lokalnie”.

Pozostawmy 1,5% w Przemyślu!

Liczę na Państwa przychylność i zrozumienie.

                                                                                           

Z poważaniem

PREZYDENT

MIASTA PRZEMYŚLA

Wojciech Bakun

 


 

1_5_proc_podatku___.jpeg

 

            

Na stronie internetowej

Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

znajduje się aktualny wykaz wszystkich organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2022.

 

Poniżej zamieszczamy wykaz organizacji pożytku publicznego z terenu miasta Przemyśla uprawnionych do otrzymania 1,5% podatku.

PDFOPP uprawnione do 1.5 % za rok 2022.pdf (292,74KB)
 

W celu przybliżenia działalności przemyskich OPP zachęcamy do zapoznania się z wykazem

Organizacje Pożytku Publicznego

W okienku „Kategorie” można wskazać „Organizacje Pożytku Publicznego” i nacisnąć przycisk „Szukaj”, a wyświetlą się wszystkie organizacje OPP, które są uprawnione do uzyskania 1,5% za rok 2022. W celu zapoznania się z działalnością wybranej organizacji, po prawej stronie należy nacisnąć przycisk „zobacz więcej”.

 

Ponadto informujemy, że Urząd Miejski w Przemyślu uzyskał dostęp do przygotowanej w ramach realizacji projektu „Wspieraj lokalnie” aplikacji do rozliczeń PIT i wspierania lokalnych OPP przy wykorzystaniu 1,5% podatku za rok 2022.

Aplikacja znajduje się TUTAJ.

 

Opublikował(a): Robert Gawlik Data publikacji: 23-02-2023 13:17 Modyfikował(a): Robert Gawlik Data modyfikacji: 23-02-2023 13:20

Na skróty