1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie opłatkowe w PANS

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu, po raz kolejny zorganizowała w swoich murach spotkanie opłatkowe. Jak co roku tradycyjne spotkanie opłatkowe w PANS zaszczycili swoją obecnością pracownicy administracji oraz władz samorządowych, profesorowie, nauczyciele, przedsiębiorcy oraz duchowni – z całego województwa podkarpackiego.

W swoich przemówieniach Goście często odwoływali się do sytuacji Ukraińców walczących o swój kraj, podkreślali ważną rolę Przemyśla niosącego pomoc uchodźcom, w tym różnych instytucji, organizacji oraz uczelni. Wiceprezydent Bogusław Świeży docenił dotychczasową pracę władz uczelni w kwestii jej rozwoju, zadeklarował że Państwowa Akademia Nauk Stosowanych może liczyć na pełne wsparcie władz samorządowych w realizacji planów na najbliższe lata. 

O oprawę muzyczną uroczystości zadbał wspomniany chór akademicki, który po raz pierwszy wystąpił pod batutą chórmistrza Piotra Szelążka. Chór zrzesza studentów, pracowników oraz absolwentów PANS, w jego repertuarze – na okoliczność styczniowego spotkania – znalazły się mniej i bardziej popularne pieśni na czele z królową polskich kolęd autorstwa Franciszka Karpińskiego „Bóg się rodzi”. Chór włączył do repertuaru również pieśń ukraińską jako „ukłon” w stronę ukraińskich studentów, którzy również wstąpili w szeregi grupy i uczestniczyli w spotkaniu.

 

 

Tekst: Ewelina Kasperska/PANS

Zdjęcia: Kamil Krukiewicz

Opublikował: Kamil Krukiewicz | Data publikacji: 20-01-2023 17:52
Modyfikował: Kamil Krukiewicz | Data modyfikacji: 20-01-2023 19:08