1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wizualizacja Centrum Przesiadkowego przy Jagiellońskiej

Jednym z pomysłów, jakie w najbliższym planujemy wdrożyć jest projekt zagospodarowania przestrzeni przy ulicy Jagiellońskiej - od strony Rybiego Placu. Planujemy w tym miejscu centrum przesiadkowe komunikacji miejskiej i podmiejskiej, a częścią tej inwestycji ma być między innymi wymiana przystanków autobusowych na zdecydowanie bardziej nowoczesne. Przygotowany projekt został w całości sfinansowany z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna i Budżetu Państwa 

W najbliższym czasie, mają zostać uruchomione pierwsze programy, które pozwolą na ubieganie się o dofinansowanie tego typu inwestycji w ramach środków europejskich. Plan przewiduje również wymianę innych przystanków na terenie miasta, instalacje oświetlenia, monitoringu oraz systemów informacji pasażerskiej w wybranych lokalizacjach. 

Koncepcja i wizualizacja nowych przystanków przygotowana przez Biuro Projektowe Center Projekt przedstawia się następująco. Oczywiście kształtowanie dodatkowych zazielenień obiektu pozostaje kwestią otwartą.

 

 

 

 

Opublikował: Kamil Krukiewicz | Data publikacji: 20-01-2023 09:47
Modyfikował: Kamil Krukiewicz | Data modyfikacji: 25-01-2023 13:39