8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

II Międzyszkolne Warsztaty Dziennikarskie

27 listopada 2007 r. w Gimnazjum nr 3 w Przemyślu odbyły się II Międzyszkolne Warsztaty Dziennikarskie.
Gimnazjaliści gościli u siebie młodych dziennikarzy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Przemyślu, którzy pod opieką Agnieszki Olchowy- nauczycielki języka polskiego i opiekunki gazetki „Ploteczki z Piąteczki”- przybyli z roboczą wizytą.

W zajęciach wzięło udział 33 uczniów z obu szkół- czekały na nich atrakcyjne ćwiczenia i zabawy- w tym roku po raz pierwszy opracowane także w języku angielskim i niemieckim!

Młodzi adepci sztuki dziennikarskiej rozmawiali o zasadach dobrego komunikowania, oceniali główne źródła informacji, sprawdzali w praktyce, na czym polega selektywność doboru informacji i jaki ma ona wpływ na odbiorców serwisów informacyjnych. Doskonaląc swe zdolności językowe oraz umiejętność pracy w grupie, wspólnie głowili się nad zjawiskiem internacjonalizmów oraz sposobem na atrakcyjne zaprezentowanie serwisu meteorologicznego w języku angielskim lub niemieckim.

Tradycja wspólnych spotkań to doskonała okazja do nauki, wymiany doświadczeń i zawarcia nowych znajomości. Warsztaty zorganizowała nauczycielka języka polskiego i opiekunka zespołu redagującego gimnazjalną gazetkę „Gimzetę”- Małgorzata Klepacka, a za część ‘międzynarodową’ odpowiedzialni byli nauczyciele języków obcych:  Agata Ploch-Babieczko oraz

Damian Schulz.

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl