6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Konsul Generalny Ukrainy Oleh Horbenko w Przemyślu

Gośćmi Roberta Chomy Prezydenta Miasta Przemyśla w dniu 29 listopada br. byli przedstawiciele Konsulatu Generalnego Ukrainy w Lublinie: Oleh Horbenko Konsul Generalny oraz Konsul Yurii Tokar. Nowy Konsul zastąpił Iwana Hrycaka, który zakończył czteroletnią pracę na placówce dyplomatycznej obejmującej woj. lubelskie, podkarpackie oraz podlaskie.
Podczas spotkania rozmawiano o skutkach wejścia Polski do strefy Schengen. Tematem były również kwestie związane z ruchem na przejściu granicznym w Medyce, a także otwarciem przejścia granicznego Malhowice/Niżankowice. Przemyśl, jest jednym z miast przygranicznych, które Konsul już odwiedził.
Oleh Horbenko z wykształcenia jest prawnikiem, wcześniej pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Ukrainy. Konsulat Generalny Ukrainy w Polsce powstał w 2003 r. jako trzecie obok Krakowa i Gdańska przedstawicielstwo dyplomatyczne tego kraju W Polsce.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGWizyta przedstawicieli Konsulatu Generalnego Ukrainy w Przemyślu

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl