22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie z ambasadorem Irlandii

W dniu 28 listopada br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla spotkał się z Ambasadorem Irlandii w Polsce Declanem O’Donovanem. Ambasador był zauroczony pięknem naszego miasta. W programie pobytu znalazło się między innymi zwiedzanie Przemyśla. Wyraził ogromne zainteresowanie sprawami gospodarczymi. Prezydent przedstawił ofertę inwestycyjną, mówił również o niedawno powiększonej podstrefie ekonomicznej, która jest atrakcyjnym miejscem dla lokowania inwestycji.
Przemyśl jest jednym z miast, które ambasador odwiedził podczas podróży po Polsce. Ambasador zauroczony pięknem Galicji chciałby w najbliższej przyszłości wybrać się do Lwowa.
Podczas spotkania rozmawiano o kwestiach związanych z dynamicznym rozwojem Irlandii, a określanych mianem „fenomenu irlandzkiej gospodarki”. Ambasador zwrócił uwagę na potrzebę efektywnego wykorzystywania pieniędzy unijnych. Prezydent przedstawił również to w jaki sposób Przemyśl wykorzystuje programy unijne pozyskując środki dla rozwoju gospodarczego, czy turystycznego. Podkreślał, iż dobre praktyki i doświadczenia Irlandii związane z dynamicznym rozwojem są warte uwagi i wskazywać mogą ewentualne kierunki rozwoju z wykorzystaniem pieniędzy unijnych.
Przed objęciem placówki w Warszawie Declan O’Donovan pełnił służbę dyplomatyczną w Indiach, Japonii i Hiszpanii. Pracował także w irlandzkiej administracji rządowej oraz Stałym Przedstawicielstwie Irlandii przy ONZ.

JPGDeclan O`Donovan - Ambasador Irlandii w Polsce z wizytą w Przemyślu (122,86KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 30-11-2007 08:26
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:43