-2 °C
×

2 miejsce Oli Makar w II Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym !

2 miejsce Oli Makar w II Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym.

26-27.11.2022 br. w odległym o 700 km od Przemyśla Sępólnie Krajeńskim ( woj.kujawsko-pomorskie) odbyło się 2 Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział blisko 90 zawodniczek i ponad 100 zawodników z całej Polski.

Zawody były rozgrywane nowym, trudniejszym systemem. 24 najwyżej rozstawieni zawodnicy i zawodniczki są dobierani do 4 grup tzw. I kategorii i muszą toczyć zażarte boje o awans do niedzielnych gier. Tylko dwójka najlepszych zawodników uzyskuje awans bezpośredni do najlepszej 16 zawodów. Pozostali muszą walczyć o awans z zawodnikach z grup II kategorii podczas baraży w późny sobotni wieczór. W ciągu 2 dni żeby dotrzeć do wielkiego finału trzeba rozegrać na wysokim poziomie od 8 do 10 gier. Zawodnicy rozstawieni z niższymi numerami startowymi, grający w grupach II kategorii mają jeszcze trudniej. Po rozegraniu 5 pojedynków, tylko 2 najlepszych zawodników z tych grup uzyskuje awans do baraży, w którym muszą mierzyć się z teoretycznie mocniejszymi zawodnikami, żeby zakwalifikować się do czołowej 16.
Świetnie w tym nowym systemie odnalazła się nasza zawodniczka – Ola, która najpierw w sobotę w grupie wygrała wszystkie mecze, tracąc tylko 2 sety. Pokonała kolejno Marlenę Grobelną (UKS Witniczanin Witnica) 3:0, następnie Karolinę Skuzę (LKS Wel Lidzbark) 3:0, Julię Czaję (MRKS Gdańsk) 3:1, Zuzannę Kwaśnicką (UKS MOSiR Dukla) 3:1 i na koniec Nataszę Adamczyk (LKTS Luboń) 3:0, uzyskując tym samym bezpośredni awans do najlepszej 16 zawodów. Warto podkreślić , że aż 4 zawodniczki z grupy Oli znalazły się w najlepszej ósemce zawodów, co pokazuje jak mocna to była grupa.

W niedzielny poranek w 1/8 finału Ola ograła Lenę Smolarek (MKS Rokita Brzeg Dolny) 3:0, w ćwierćfinale ponownie pokonała Zuzannę Kwaśnicką (UKS MOSiR Dukla) 3:1, w półfinale zwyciężyła Julię Rogulską (LUKS Chełmno) 3:1. W finale tym razem górą była Wanessa Kulczycka (Gorzovia Gorzów Wlkp), która wygrała z Olą 3:1. W zawodach zaprezentowali się jeszcze Wiktor Iwaniuch oraz Gracjan Dębski.
Wiktor grając w grupie II kategorii wygrał z Jakubem Juchą (Politechnika Rzeszów) 3:0, Oliwierem Odolczykiem (UATS Batimex Pruszków) 3:0, Filipem Pioch (Tajfun Ostrów Wlkp.) 3:1, Fabianem Szczepańskim (Dekorglass Działdowo) 3:0, nieznacznie uległ Adamowi Stachowiakowi (KS AZS UWM Olsztyn) 3:2. Następnie w barażach pokonał w pierwszej rundzie Macieja Błaszczyka (ZKS Zielona Góra) 3:1, niestety w drugiej rundzie przegrał bardzo pechowo 3:2 ( w ostatnim secie do 11) z Jakubem Tureckim (UKS Gryf Gdów), zajmując tym samym 17 miejsce w zawodach. Natomiast Gracjanowi grającemu w silnej grupie I kategorii nie udało się wygrać meczu. Grał jeszcze w wieczornych barażach , jednak nie sprzyjało mu szczęście , ostatecznie został sklasyfikowany na 25 miejscu.

Tekst i zdjęcia: MLKS Nurt Przemyśl
Opublikował: Maciej Wolański | Data publikacji: 28-11-2022 10:55
Modyfikował: Maciej Wolański | Data modyfikacji: 28-11-2022 10:56