-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przewidywane ponowne utrudnienia na Siemiradzkiego

COLAS Polska Sp. z o.o., czyli generalny wykonawca trwającego remontu ulicy H. Siemiradzkiego, poinformował o planowanych utrudnieniach w ruchu związanych z pracami. Kierowcy chcący przejechać tą drogą będą musieli szczególnie zwrócić uwagę na dni: 14, 17-18 i 29 listopada. 

Remontowany ponad 200 metrowy odcinek ulicy będzie musiał zostać całkowicie zamknięty od skrzyżowania z ul. A. Dworskiego do skrzyżowania ul. Nestora na czas prac związanych z frezowaniem nawierzchni oraz układaniem nowych warstw asfaltowych. Wynika to z technologii wykonywania w/w prac drogowych, która uniemożliwia ich wykonanie "połówkami" drogi na krętym odcinku ul. Siemiradzkiego z jednoczesnym zachowaniem pełnego bezpieczeństwa dla pozostałych uczestników ruchu drogowego - szczególności biorąc pod uwagę
wzmożony ruch na placu budowy spowodowany zamknięciem ul. Sportowej.
Wykonawca dołoży wszelkich starań, aby zamknięcie drogi miało miejsce tylko w godzinach 8:00 - 14:00 w dniach zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • 15 listopada 2022 (wtorek) - frezowanie nawierzchni jezdni,
  • 17-18 listopada  2022 (czwartek, piątek) - układanie dolnych warstw asfaltowych (warstwa profilująca i wiążąca), 
  • 29 listopada 2022 (wtorek) - układanie warstwy ścieralnej

Remont ulicy Siemiradzkiego - rozebrane chodniki, maszyny drogowe.

Wykonawca zaznacza także, że w powyższym harmonogramie mogą wystąpić zmiany spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Będziemy o tym informować Państwa na bieżąco na naszej stronie internetowej. 

Oczywiście zostały wyznaczone także objazdy - ruch zostanie przekierowany ulicą Dworskiego do ul. Nestora, z której następnie możliwe będzie
ponowne włączenie się do ulicy Siemiradzkiego przed blokiem nr 15, możliwe także będzie skorzystanie z objazdu za sklepem Lidl, a następnie włączenie się do ul. Mickiewicza.
Jednocześnie przystanek przy ul. H. Siemiradzkiego przed stacją benzynową pozostanie niezablokowany i będzie dostępny przez wszystkie dni trwającego remontu. Chcemy uspokoić także mieszkających w pobliżu, że podczas prac wykonawca na bieżąco będzie starał się udostępnić im dojazd.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 09-11-2022 11:13
Modyfikował: Kamil Krukiewicz | Data modyfikacji: 14-11-2022 14:24