20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Poszerzenie przemyskiej podstrefy faktem

   Zgodnie z informacją przekazaną niedawno przez Biuro Poselskie Marka Kuchcińskiego, ukazała się zmiana rozporządzenia Rady Ministrów (z dnia 14 listopada 2007r.) w sprawie tarnobrzeskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Dzięki staraniom przemyskiego posła znalazły się w nim zapisy dotyczące poszerzenia strefy o nowe grunty także w Przemyślu.

   Do 12 ha objętych już strefą, dołączonych zostało kolejne 30 ha. W uzasadnieniu rozporządzenia, jako cel jego wprowadzenia wskazuje się "intensyfikację wykorzystania instrumentu specjalnych stref ekonomicznych dla rozwoju nowych inwestycji, w wyniku których powstają nowe miejsca pracy". Ocenia się, że  dzięki poszerzeniu granic strefy w Przemyślu powstanie 682  nowe miejsca  pracy.

Pełny tekst rozporządzenia jest dostepny np.tutaj: Dz.U. z 2007r., Nr 215, poz.1587

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl