11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Poradnik kibica kolarskiego

Relacja z wydarzenia sportowego w telewizji oczywiście ma swoje uroki, ale nie zastąpi śledzenia wielkiej imprezy na żywo! A taka atrakcja czeka kibiców z Przemyśla i przyjezdnych, którzy będą chcieli zobaczyć przejazd kolarzy biorących udział w 79. Tour de Pologne i ich finisz na mecie III etapu (poniedziałek, 1 sierpnia) na przemyskim Zniesieniu, pod Krzyżem Zawierzenia. Postaramy się Wam pomóc, abyście nie stracili nic z tego widowiska.

Trasa 79 Tour de Pologne ponownie gości w po­łudniowo-wschodniej Polski. Etap III Kraśnik - Prze­myśl jest nazywany tym, który może przyczynić się do rozstrzygnięcia losów całego wyścigu. Wzgórze Znie­sienie, gdzie znajduje się meta jest ciężkie do zdobycia pieszo, a co dopiero rowerem. Etap ten nie bez powo­du nazywany jest przez komentatorów królewskim. Zapewne duża liczba kibiców przyjedzie oglądać zma­gania kolarzy w Przemyślu.

Warto kibicować!

poradnmik kibica.jpeg

Oto kilka najlepszych miejsc gdzie nie może Was za­braknąć, żeby podziwiać wyścig.

Kolarze wjadą do miasta od strony Buszkowic, począt­kowo trasa przejazdu będzie przebiegać przez ulicę Buszkowicką, Rogozińskiego, Borelowskiego i Wilsona - tutaj w zależności od tempa kolarze pojawią się między 14:56, a 15:32. Na tym odcinku najciekawszym miejscem do ogląda­nia zmagań wydają się okolice Mostu Siwca oraz wały wzdłuż ulicy Wilsona, skąd doskonale będzie widać peleton przejeżdżający pomiędzy mostem drogowym a kolejowym.

Następnie trasa wyścigu biegnie w lewo w ulicę Ja­giellońska, która charakteryzuje się dużą szerokością. Widok kolarzy jadących ulicami miasta będzie dosko­nałym materiałem dla fotoreporterów.

trasa.jpeg

Wyścig z Przemyśla będzie wyjeżdżał w kierunku Kal­warii Pacławskiej ulicą Słowackiego oraz Herburtów. Kibice będący na tych ulicach będą mogli aż dwukrot­nie obejrzeć przejazd peletonu (wjazd na Rondo Abpa Tokarczuka przewidziany jest pomiędzy 16:04 a 16:49). Szczególnie ciekawie zapowiada się ostatnie 3 kilometry etapu, to tam za­pewne rozstrzygnie się walka o zwycięstwo.

Ulica Tatarska będzie areną najcięższych zmagań, pod­jazd sięgający 15% spowoduje, że kolarze będą tam je­chać trochę wolniej, warto to zobaczyć z bliska.

Meta etapu znajduje się w jednym z najpiękniejszych miejsc naszego miasta na Zniesieniu, skąd rozciąga się niesamowita panorama na dolinę rzeki San i Miasto Przemyśl.

Nie czekaj - Przyjedź do Przemyśla i zobacz finisz III Etapu 79 Tour de Pologne!

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 27-07-2022 15:13
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 28-07-2022 08:04