25 °C
×

REWELACYJNY  WYSTĘP  LEKKOATLETÓW  UKS TEMPO 5

Stadion  w  Bielsku  Białej w dniach 15-17 lipca  gościł  ponad  900  juniorów  młodszych z 220 klubów ,  którzy  w  ramach  Ogólnopolskiej  Olimpiady  Młodzieży  rozgrywali  swoje  Mistrzostwa  Polski /roczniki 2005-06/. Do każdej    konkurencji   kwalifikowało  się  po 24  najlepszych zawodników  z  rankingu  krajowego. Jedną  z  najliczniej reprezentowanych   była  ekipa  przemyskiego  Tempa 5 , przystępująca  do  rywalizacji  w  dwunasto- osobowym składzie. I  był  to  najlepszy  występ  przemyskiej  młodzieży  w 20 letniej  historii klubu . Cztery  medale/1 złoty , 2 srebrne , 1 brązowy/ i kilka  miejsc tuż za podium pozwoliło  na  zajęcie bardzo wysokiej 8 lokaty w nieoficjalnej  klasyfikacji punktowej/55pkt/ oraz  9 miejsca  w klasyfikacji medalowej.

Złoty  medal  w  dysku wywalczyła  z bardzo  dobrym wynikiem/46,01/  podopieczna Leszka Wojciechowskiego – Anna  Kicińska. Dzień  wcześniej w eliminacjach w trzecim rzucie uzyskała minimum kwalifikacyjne z  najlepszym wynikiem/41,87m/ w stawce rywalek.

Srebrny  medal był udziałem podopiecznej Marii Sugier -  Julii Szczepanik , która w kontrolowanym biegu eliminacyjnym na 400mppł uzyskała z drugiego miejsca w swojej serii  automatyczny awans do finału A z wynikiem 63,72s. Dzień  póżniej po bardzo szybkim biegu  potwierdziła dobre przygotowanie do zawodów uzyskując czas 61,70s i zdobyła upragniony medal.

Kolejny  swój  medal na  mistrzowskiej  imprezie zdobyła Anna  Kicińska w kuli. Również jedno pchnięcie w eliminacjach na odległość 14,61m pozwoliło jej na udział w finale A w którym  wynik  15,21m dał  jej  srebrny  medal w zawodach.

Brązowym  medalistą Mistrzostw Polski został  w  biegu  na  2km z przeszkodami  Adrian  Pempuś/tr. Maria Sugier/ , który  również  potwierdził  swoje bardzo  dobre  przygotowanie  do  sezonu  poprawiając swój  rekord życiowy wynikiem 6,05,31min.

Tuż  za  podium  znaleźli się  dwaj  nasi  skoczkowie  wzwyż – Patryk Panyło oraz Patryk Pelc. Podopiecznym  Marka Radochońskiego wystarczyły do awansu do finału po dwa zaliczone w pierwszych próbach  skoki eliminacyjne na wysokość 178cm i 182cm . W sobotnim finale obaj  pokonali  poprzeczkę na wysokości 191cm i zajęli odpowiednio 4 lokatę Patryk Panyło /w pierwszej próbie/ i 5 miejsce Patryk Pelc/w drugiej próbie/.

Kapitalnie  zaprezentowały się nasze dwie sztafety męskie.   W sobotnim finale sztafet 4 x 100m chłopcy w składzie ; Czuba Emanuel , Pilawa Błażej , Budziński Dominik , Sikora Adam poprawili rekord klubowy , który wynosi obecnie 43,73s  i zajęli 5 lokatę.

Jeszcze lepiej  pobiegła  sztafeta 4 x 400m kończąca  w niedzielę mistrzowskie zawody.  Budziński Dominik , Pempuś Adrian , Pilawa Błażej , Czuba Emanuel zajęli 4 miejsce z czasem 3,24,50min /poprawili aż o osiem sekund swoje dotychczasowe najlepsze osiągnięcie . Do medalu zabrakło 0,62s a ich wynik w ubiegłym roku dałby srebro/.

Julia Błaszczyk w biegu  eliminacyjnym na 800m z wynikiem 2,21,18min/rek. życ./ zakwalifikowała się do Finału B a w nim uplasowała się na 5 miejscu/2,22,75min/  zajmując w zawodach 13 lokatę.

Anna  Procyk startowała w biegu na 1,5 km z przeszkodami i z nowym rekordem życiowym 5,33,66min sklasyfikowana została na 15 miejscu.

Uczestnicy sztafet mieli możność sprawdzić swoje umiejętności w biegach PK . I tak  na 100 m obaj nasi zawodnicy  poprawili swoje najlepsze życiowe osiągnięcia – Błażej Pilawa na 10,44s  a  Adam  Sikora na 12,01s.

Jak to zwykle na dużych imprezach sportowych bywa oprócz blasków bywają i cienie. Rafał Klinger zakwalifikował się do Olimpiady z siódmym wynikiem w stawce lecz uraz nogi wykluczył na okres kilkunastu dni jego przygotowania do zawodów w których jednak wystartował zajmując z czasem daleko odbiegającym od jego możliwości 22 lokatę/2,02,94min./. Pech odebrał szansę walki o medale Emanuelowi Czubie/szósty w rankingu na 400mppł/ , którego z rywalizacji wykluczył falstart w biegu eliminacyjnym.

Opublikował: Kamil Krukiewicz | Data publikacji: 22-07-2022 13:39
Modyfikował: Kamil Krukiewicz | Data modyfikacji: 22-07-2022 13:36