28 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Testujemy elektryczną zamiatarkę

Bardziej cicha, ekologiczna i wydajna - to pierwsza całkowicie elektryczna zamiatarka uliczna marki Dulevo, którą testowaliśmy w Przemyślu  dzięki współpracy z jej polskim przedstawicielem Hewea. Nowa zamiatarka sprawdzana była m.in. w centrum miasta, w Rynku.

Mała zamiatarka w trakcie pracy na przemyskim Rynku

Przemyskie spółki PGK oraz ZUK zajmujące się utrzymaniem czystości w naszym mieście rozważają zakup sprzętu opartego całkowicie na zasilaniu elektrycznym, stąd testy nowego sprzętu. Zamiatarka Dulevo charakteryzuje się m.in. zerową emisją pyłów i innych szkodliwych substancji w trakcie zamiatania. Różne tryby pracy, elektryczny napęd uniezależniony od tradycyjnego silnika, emisja hałasu zredukowana o 30% w porównaniu do tradycyjnej zamiatarki. Dzięki temu operatorzy mogą pracować na nocną zmianę bez obaw o zakłócanie spokoju mieszkańców miasta.

Mała zamiatarka w trakcie pracy na przemyskim Rynku

Dzięki kompaktowym rozmiarom i optymalnej zwrotności elektryczny model zamiatarki może pracować w historycznych centrach miast lub wąskich przestrzeniach takich jak ścieżki rowerowe i deptaki, doskonale więc nadaje się na przemyskie chodniki i drogi. Może pracować aż 8 godzin bez ładowania.

Mała zamiatarka w trakcie pracy na przemyskim Rynku

zdjęcia: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 19-07-2022 13:22
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 19-07-2022 13:22