„Czarcie Eldorado” - opowieść o mieszkańcach Przemyśla i okolic…

Piotr Chuda od wielu lat współpracujący z Urzędem Miejskim w Przemyślu, jako realizator programów profilaktycznych, wydał kolejną książkę pt. „Czarcie Eldorado”, która na początku sierpnia trafi do księgarń.

Pierwsza pt. „Kronika przypadków krasnoludka Nieśmiałka”, jest profilaktycznym przekazem adresowanym do najmłodszych czytelników. Druga pt. „Wilcze Wiano” to mocno refleksyjna lektura z zakresu samorozwoju.

Trzecia pt. „Czarcie Eldorado”, zawiera przeszło czterdzieści opowieści, które z niezwykłą mocą budzą w czytelniku różne, skrajne emocje. Bohaterami tych historii są pełni wdzięku mieszkańcy Przemyśla i okolic, którzy przejawiają zadziwiającą skłonność do konsumpcji wszelkich alkoholowych napitków. Przedstawieni z humorem, nutką ironii i sarkazmu, intrygują, budzą sympatię i zdecydowanie dają się lubić.

Okładka książki i z rysunkiem mężczyzny przy kawiarnianym stoliku i dwóch kobiet na tle panoramy Przemyśla przy pełni księżyca. Druga część okładki z opisem książki

Opisane w książce historie zdecydowanie podnoszą świadomość ryzyka związanego z używaniem substancji psychoaktywnej i uzależniającej jaką jest alkohol. Co ważne, wszystkie opisane historie wydarzyły się naprawdę.

Autorką licznych ilustracji, na których wielokrotnie ukazywana jest piękna zabudowa naszego miasta jest również przemyślanka Magdalena Malisz.

Autor - Piotr Chuda i Magdalena Malisz, autorka ilustracji, przy stoliku, na którym znajdują się szkice ilustracji do książki

Piotr Chuda jest pedagogiem, profilaktykiem oraz publicystą zajmującym się problematyką zjawisk społecznych. Wchodzi w skład Prezydium Rady Programowej Duszpasterstwa Trzeźwości Archidiecezji Przemyskiej. Pracuje w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym Nr 1 przy ulicy Kopernika w Przemyślu. Za szczególne zasługi na rzecz oświaty i wychowania został odznaczony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki Medalem Komisji Edukacji Narodowej. 

 

Opublikował(a): Łukasz Palko Data publikacji: 19-07-2022 12:18 Modyfikował(a): Witold Wołczyk Data modyfikacji: 21-07-2022 10:54

Na skróty