19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Wielka Msza Jana Pawła II" w przemyskiej Bazylice Archikatedralnej

   Urząd Miejski w Przemyślu zaprasza na koncert "Wielka Msza Jana Pawła II" Geralda Spitznera, który odbędzie się 18 listopada 2007r. o godzinie 19.00 w Bazylice Archiktedralnej w Przemyślu. W koncercie wystąpią: Grażyna Zielińska (sopran - Austria), Bernard Stieler (skrzypce), Karol Drinkowski (organy).

   "Wielka Msza Jana Pawła II" została skomponowana przez austriackiego kompozytora Geralda Spitznera w 2004 roku. Utwór został wybrany przez Międzynarodowe Konsorcjum Watykanu pod przewodnictwem Monsignore Pablo Colino z ponad miliona muzycznych propozycji z całego świata na uroczystość 85 urodzin Ojca Świętego i miał zabrzmieć w Watykanie lub Rzymie 18.05.2005r. w zależności od stanu zdrowia Papieża. Niestety okazało się to niemożliwe. Po raz pierwszy utwór wykonany został w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu, a w 2006 roku w sanktuarium Św. Józefa w Wadowicach.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl