14 °C
×

Medaliści Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych z wizytą u Prezydenta

W środę, 22 czerwca br. Prezydenta Miasta Przemyśla odwiedzili kolarze reprezentujący UKS Gladiator Przemyśl, podczas tegorocznych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Krzysztof Czajka w swojej grupie zdobył dwa złote medale w wyścigu na 1km i 5km natomiast Emilia Hanas w wyścigu na 1 kilometr zajęła drugie miejsce na podium.

Krzysztof, będący w swojej grupie niekwestionowanym faworytem, dzięki dwóm złotym medalom, wziął udział w losowaniu do kadry Polski, która reprezentować będzie nasz kraj podczas Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Berlin 2023. Niestety, w przypadku zawodów w ramach Olimpiad Specjalnych, oprócz wysokiej formy sportowej, potrzebne jest również sporo szczęścia. Krzysztof podczas losowania, zajął czwarte miejsce wśród rezerwowych i jak na ten moment jego udział w Światowych Igrzyskach pozostaje pod znakiem zapytania.

Trzy medale na tak mocno obsadzonej imprezie, traktować trzeba jako ogromny sukces reprezentantów UKS Gladiator Przemyśl.

Opublikował: Kamil Krukiewicz | Data publikacji: 22-06-2022 10:20
Modyfikował: Kamil Krukiewicz | Data modyfikacji: 22-06-2022 10:52