Pipa Mia! Święto Fajki 2022

Pipa Mia! Po tym hasłem odbędzie się tegoroczne Święto Fajki w Przemyślu, tak więc nie da się ukryć, że patronować mu będzie fajka włoska. A co za tym idzie 26 czerwca przemyskie Stare Miasto obok fajkarzy i fajczarzy kroczących w corocznej paradzie w naszym mieście pojawią się atrakcje rodem z Półwyspu Apenińskiego: sery, wina, kawa oraz inne smakołyki, sztuka kuchni i mody włoskiej, no i przede wszystkim muzyka! Mocnym akcentem będą atrakcje rodem z Padwy Północy, czyli Zamościa, który postanowił się włączyć w tym roku w świętowanie. Bądźcie punktualnie, na pewno będzie fajnie!

 

swieto_fajki_plakat_baner.jpeg

XVII ŚWIĘTO FAJKI

FAJKA WŁOSKA - PIPA MIA

26 czerwca 2022 r. PRZEMYŚL - Rynek Starego Miasta

12.00 Kiermasz Fajkowy – warsztat fajkarski, prezentacja wyrobów fajkarskich, produkty regionalne charakterystyczne dla Wołoch: sery, wina, kawa oraz inne smakołyki.

16.00 Wielka Parada Fajkarzy

16.20 FLASH MOB MIX Dance - Zespół Taneczny Koralik z Centrum Kulturalnego w Przemyślu 

16.40-22.00 – występy zespołów

  • XYZ  - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu
  • CZĘSTOCHOWA PIPES & DRUMS

18.10 Koronacja Króla Fajki, Finał Turnieju Fajczarskiego

18.30 Koncert   MACIEJ LIPINA & ŚCIGANI

Maciej_Lipina.jpeg

20.00 Koncert DAVE NILAYA  - włoski artysta i kompozytor znany z programu "Jaka to melodia”

Dave_Nilaya_.jpeg

21.45 Koncert   NEED FOR STRINGS - Smyczkowo-Rockowe SHOW.  Połączenie kobiecości z siłą rockowych hitów!

NEED-FOR-STRINGS_net.jpeg

Imprezy Towarzyszące

12.00 Otwarcie wystawy pt. "Z ziemi i z morza. Cygarniczki i fajki z kolekcji Anity Barycz-Rudner"  - Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, pl. Berka Joselewicza 1

Atrakcje dodatkowe

Wystawa plenerowa fajek, puzzle przyjaźni polsko-włoskiej, warsztaty malarskie ”Przy Sztaludze”, sztuka kuchni i mody włoskiej, degustacja kuchni włoskiej,  „Padwa Północy” czyli niespodzianki z Zamościa i wiele innych atrakcji

Zamość na Święcie Fajki

Święto Fajki w Przemyślu to parada fajkarzy, stoiska z fajkami, koronacja króla fajki oraz liczne atrakcje muzyczne i nie tylko. W tym roku króluje podczas festiwalu styl włoski.

Zamość, jako zaprzyjaźnione miasto, ma korzenie włoskie i nazywane jest Padwą Północy. Miasto zaprojektował włoski architekt Bernardo Morando.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Przemyśla i Zamościa do wspólnego świętowania. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Będą atrakcje dla dorosłych, młodzieży i dla dzieci.

Zapraszamy serdecznie na stoisko miasta Zamość podczas Święta Fajki w Przemyślu!

Będziemy Was zachęcać na wycieczkę do naszego miasta!

Jak chcemy Was przekonać?

Po pierwsze „Ułożymy Zamość czyli puzzle XXL” na Rynku w Przemyślu. Przeprowadzimy warsztaty malarskie – „Przy sztaludze”, gdzie będziemy malować zwierzaki z zamojskiego ZOO. Przyjedzie z nami zamojski nosorożec Bicek – maskotka miasta. Będziemy malować miasto mąką zamojską. Dodatkowo będzie można posłuchać historii miasta Zamość w wykonaniu współautora najnowszej książki kucharskiej Zamościa „Stół szwedzki po zamojsku”. Przywieziemy również makietę Zamościa + infomat interaktywny (opowieści o Zamościu). Będziemy w strojach historycznych rozdawać zaproszenia do Zamościa. Zapraszamy również na stoisko z kawą i do fotoprzyczepy. Będzie z nami również dj i saksofonista. Gwarantujemy, że nasze stoisko przyciągnie wzrok!!

Święto-Fajki-plakat-2022.jpeg


Organizator:

Prezydent Miasta Przemyśla

Przemyski Klub Fajki

Patronat honorowy:

Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl

Partnerzy:

Urząd Miasta Zamość

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej

Cech Rzemiosł Różnych w Przemyślu

Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu

Bróg Pipes

Henryk i Mateusz Worobiec

Agencja Ochrony Security Office

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o.

Pub Niedźwiadek

E. Leclerc

Kino Helios 

Cukiernia FIORE

Piwiarnia Warecka 

Pizzeria Margherita

Patronat Medialny:

TVP 3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów S.A, Radio ESKA, Przemyska Telewizja Kablowa „TOYA”, TV Podkarpacka, Życie Podkarpackie, Gazeta Codzienna Nowiny, Super Nowości

Opublikował(a): Witold Wołczyk Data publikacji: 15-06-2022 14:22 Modyfikował(a): Witold Wołczyk Data modyfikacji: 23-06-2022 12:17

Na skróty