25 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kolejna karetka dla Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu 

Dzięki porozumieniu pomiędzy Miastem Przemyśl a firmą Festool Polska Sp. z o. o., do Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu trafił nowy ambulans ratunkowy WAS Polska, zbudowany na bazie Volkswagena Craftera.

IMG_9726.jpeg

IMG_9731.jpeg

Festool jest marką znaną od ponad 80 lat, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości narzędzi elektrycznych i pneumatycznych. Jest jednym z wiodących na świecie producentów wysokiej klasy urządzeń elektrycznych. Siedziba główna znajduje się w Wendlingen – Niemcy. 
W Polsce firma rozpoczęła działalność w 1992 roku, jeszcze pod nazwą Festo. Aktualnie firma zatrudnia ok 40 osób, a sieć dystrybutorów wynosi około 300. Polityka i strategia zakłada produkcję dla kilku grup docelowych. 

IMG_9736.jpeg

IMG_9763.jpeg

IMG_9769.jpeg

Zakupiony przez Festool ambulans, to nowoczesny pojazd do transportu medycznego, zbudowany w oparciu o samochód Volkswagen Crafter Typ C. Pojazd został przekazany do przemyskije placówki celem ochrony życia i zdrowia w związku z udzielaniem pomocy humanitarnej dla uchodźców z Ukrainy, a także do przewozu chorych lub rannych oraz pełnienia funkcji transportu medycznego i międzyszpitalnego. 

Wartośc pojazdu wraz z wyposażeniem to kwosta wysokości 461.082,47 zł 

IMG_9777.jpeg

Zakup  został sfinansowany ze środków przekazanych przez spółkę FESTOOL GmbH, na które to środki złożyły się wpłaty samej spółki FESTOOL GmbH oraz wpłaty pracowników spółek z Grupy FESTOOL z całego świata. 

Zdjęcia: Kamil Krukiewicz
 

Opublikował: Kamil Krukiewicz | Data publikacji: 19-05-2022 10:42
Modyfikował: Kamil Krukiewicz | Data modyfikacji: 19-05-2022 10:42