14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

II Galicja Blues Festiwal

28 maja 2022 r. o godzinie 18.00 rozpocznie się II Galicja Blues Festiwal połączony z wernisażem wystawy zbiorów i pamiątek kolekcjonerskich Miry Kubasińskiej oraz Tadeusza Nalepy z Galerii na wsi Niebrów. 

II Galicja Blues Festiwal odbędzie się w sali widowiskowej Zamku kazimierzowskiego. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND”, ul Serbańska 13, online na www.kupbilecik.pl oraz na godzinę przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim.

Galicja Blues Festival, to nieprzerwanie widniejąca na mapie wydarzeń bluesowych w Polsce krośnieńska impreza, zainicjowana w 2004 r. przez dwóch bluesmanów: Roberta Lenerta i Łukasza Gorczycę. Dziś posiada już ugruntowaną pozycję, a atmosfera panująca podczas festiwalu jest doceniana także poza granicami Polski. O renomie Galicji świadczy fakt, iż zgłoszeń do festiwalu z każdym rokiem przybywa, a poziom wykonawczy można spokojnie określić jako profesjonalny. Dodatkowo zarówno wykonawcy, jurorzy jak i zaproszeni goście bardzo ciepło wyrażają się o samym festiwalu, podkreślając najczęściej doskonałe przygotowanie organizacyjne, ze szczególnym uwzględnieniem akustyków i oświetleniowców. To daje organizatorom siłę do działania oraz przyciągania wykonawców bluesowych z najwyższej półki Polskiej oraz światowej. Wszak na krośnieńskiej scenie pojawiały się takie nazwiska jak: Tadeusz Nalepa, Sławek Wierzcholski, Irek Dudek, Jan Litecky Sveda czy Griff Hamlin, co samo w sobie powinno wystarczyć za rekomendację Galicja Blues Festival.
W tym roku impreza po raz drugi odbędzie się w Przemyślu.

gal;icja_blues_festival.jpeg

logo521_auto_600x600.jpeg

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 17-05-2022 13:48
Modyfikował: Kamil Krukiewicz | Data modyfikacji: 18-05-2022 15:19