34 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Grad medali MLKS Nurtu Przemyśl na Mistrzostwach Podkarpacia Młodzików.

W dniu 14.05.2021r. w Błażowej odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia Młodzików. Wzięło w nich udział czworo reprezentantów MLKS Nurtu Przemyśl: Aleksandra Makar, Amelia Świeży, Gracjan Dębski, Wiktor Iwaniuch. Nasi zawodnicy zdominowali zawody zdobywając łącznie 6 medali!

Ola Makar potwierdziła wysoką formę, zwyciężyła w grze pojedynczej oraz podwójnej (grając w parze z Łucją Kobosz – Politechnika Rzeszów), zostając tym samym podwójną złotą medalistką mistrzostw.

W grze pojedynczej w półfinale pokonała Zuzannę Kwaśnicką (UKS MOSIR Dukla) 3:0 (6,1,5), a w finale Lenę Dołżycką (Krzemień Ustrzyki Dolne) 3:1 (8,5,-9,13).

W grze podwójnej dziewczyny nie miały sobie równych wygrywając wszystkie pojedynki, nie tracąc seta. Najpierw w ćwierćfinale pokonały parę Klocek Celina/Chmiel Nikola, następnie w półfinale parę Sowa Julia/Kozdraś Julia, a w finale parę Kramek Amelia/Rogala Anna.

Gracjan Dębski zaprezentował świetną grę - zdobył dwa srebrne medale oraz awansował na Mistrzostwa Polski Młodzików.

W grze pojedynczej wygrał kolejno w 1 rundzie z Igorem Gielachem (Orły Temidy Domaradz) 3:0 (9,6,5), w 2 rundzie z Marcelem Winterem (KSTS Krosno) 3:1 (5,-8,6,6), w 3 rundzie z Przemysławem Przybyszem (PUKS Arka Łętownia) 3:0 (6,9,5), w walce o awans na mistrzostwa Polski stoczył wewnątrzklubowy pojedynek z Wiktorem Iwaniuchem, który wygrał 3:1 (9,-7,3,5).

W półfinale pokonał rewelacyjnie ostatnio spisującego się Jakuba Hubkę (LZS Kąkolówka) 3:1 (-8,4,4,7). W finale przegrał z Szymonem Flaumenhaftem (PKS Kolping Jarosław).

W grze podwójnej Gracjan grając w parze z kolegą klubowym Wiktorem pokonali kolejno bez straty seta w 1/8 finału parę Horzępa Łukasz/Drobicki Kamil, w ćwierćfinale parę Mazurkiewicz Miłosz/Głód Mikołaj , w półfinale parę Pytko Krystian/Hubka Karol. W finale niestety musieli uznać wyższość pary Szymon Flaumenhaft/Hubka Jakub.

Wiktor Iwaniuch zdobył brązowy medal w grze pojedynczej oraz srebrny (w parze z Gracjanem) w grze podwójnej.

Pokonał kolejno w 2 rundzie Filipa Wójcika (KSTS Krosno) 3:1 (-7,4,6,4), następnie w 3 rundzie Mateusza Bobera (LZS Kąkolówka) 3:0 (6,8,4), po porażce z kolegą klubowym wygrał w meczu o brązowy medal z Karolem Kuklą (UKS Kępa Dębica) 3:0 (2,7,11), natomiast w meczu, którego stawką był awans do finału przegrał z późniejszym zwycięzcą zawodów Szymonem Flaumenhaftem.

Dzięki jednak wygranej z K.Kuklą zachował szansę na udział w Mistrzostwach Polski Młodzików – będzie pierwszym rezerwowym.

Amelia Świeży wygrała w 1 rundzie z Gątarz Julią (Gim-Tim 5 Stalowa Wola) 3:1 (5,-7,5,2), w drugiej rundzie uległa Annie Rogali (Politechnika Rzeszów). Następnie wygrała z Kozdraś Karoliną (LZS Kąkolówka) 2:0 (8,9), kolejny mecz przegrywając pechowo na przewagi z Początek Zuzanną (LZS Kąkolówka), zajmując ostatecznie miejsce 16 w zawodach.

 

 

Opublikował: Kamil Krukiewicz | Data publikacji: 16-05-2022 10:16
Modyfikował: Kamil Krukiewicz | Data modyfikacji: 16-05-2022 10:16