7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wręczono Samorządowe Oskary 2007

W niedzielę 4 listopada br. w Muzeum im. Jana Pawła II - Galerii Janiny i Karola Porczyńskich w Warszawie odbyła się 10 Jubileuszowa uroczystość podczas której wręczono nagrodę im. Grzegorza Palki – zwaną „Samorządowym Oskarem”. W ten sposób każdego roku czczona jest pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Łodzi.
Podczas tegorocznej edycji w dziedzinie ogólnopaństwowej nagrody otrzymały Grażyna Gęsicka i Danuta Hübner za inicjatywy i pomoc w wykorzystywaniu środków z Unii Europejskiej. Za działalność samorządową o wymiarze ogólnokrajowym nagrodzeni zostali prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i marszałek woj. pomorskiego Jan Kozłowski, zaś na szczeblu lokalnym i ponadlokalnym "Samorządowego Oskara" otrzymali burmistrz miasta i gminy Ulanów Andrzej Franciszek Bąk i burmistrz Wieruszowa Iwona Szkopińska.
O przyznaniu nagrody decyduje kapituła, której przewodniczącym jest Tadeusz Wrona - prezydent Częstochowy. Wcześniejsi laureaci to m.in. prezydent RP Lech Kaczyński - za osiągnięcia w czasie pełnienia funkcji prezydenta Warszawy - oraz premier Jerzy Buzek - za wdrożenie II etapu reformy samorządowej.
Do udziału w tegorocznej uroczystości zaproszeni zostali wszyscy laureaci nagrody im. Grzegorza Palki. Pośród laureatów jest również Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla, który w roku 2005 otrzymał „Samorządowego Oskara” za działania na rzecz rozwoju gospodarczego i współpracy międzynarodowej, szczególnie z miastami Ukrainy. W trakcie uroczystości zaprezentowano specjalne wydawnictwo, zawierające biografie osób dotychczas nagrodzonych. Na zakończenie uroczystości uczestnicy stanęli do tradycyjnego pamiątkowego zdjęcia.

JPGJubileuszowe Wydawnictwo (211,90KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 05-11-2007 14:08
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-02-2008 14:43