20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

XI Podkarpacki Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych

W przemyskiej Hali sportowej rozpoczął się dzisiaj (12 maja) XI Podkarpacki Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych. W turnieju bierze udział 100 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z całego Podkarpacia.

Organizatorami wydarzenia są: UKS Gladiator, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Przemyślu, Olimpiady Specjalne Podkarpackie, a wspierają ich: Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz I Liceum Ogólnokształcące. Turniej sfinansowany został ze środków Budżetu Obywatelskiego miasta Przemyśla.

Uczestnicy Turnieju podczas prezentacji

Zanim młodzież przystąpiła do zaciętej rywalizacji w Bocce, do nich i do organizatorów z podziękowaniami i życzeniami zwrócili się: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, przedstawicielka Olimpiad Specjalnych Podkarpackie, Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński. Reprezentujący Prezydenta Miasta Zastępca Prezydenta Bogusław Świeży Powiedział m.in.

- Gorące podziękowania dla organizatorów. Ta integracja, która dzięki tym zawodom jest realizowana, jest bardzo ważna i to jak dużo osób bierze udział w turnieju tylko potwierdza ten fakt. Dziękuję trenerom i opiekunom, że dają młodzieży szansę takiego spotkania i rywalizacji oraz zabawy - bo to wciąż jest zabawa. 

Wystąpienie Zastępcy Prezydenta Bogusława Świeżego

Zabrzmiała także rota przysięgi uczestników Olimpiad Specjalnych: "Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku".

Złożenie przysięgi

 

 

Pierwszy raz w Polsce turniej będzie prowadzony na platformie RankedIn. Na żywo będzie można śledzić wyniki i klasyfikacje w grupach.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 12-05-2022 14:37
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 12-05-2022 14:37