9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mała Amal (Little Amal) odwiedzi Przemyśl

12 maja br. w Przemyślu pojawi się absolutnie niezwykła postać! Mała Amal (Little Amal) spotka się z mieszkańcami naszego miasta – dużymi, małymi i tymi najmniejszymi. Razem przejdziemy ulicami naszego miasta, które zostało wybrane – jako jedno z trzech z naszego regionu przygranicznego obok Lwowa i Lublina - do prezentacji tej osobliwej lalki.

Baner ze zdjęciem Amal w trakcie spaceru i tekstem Mała Amal (Little Amal) w Przemyślu

Mała Amal (Little Amal) to gigantyczna, trzyipółmetrowa marionetka przedstawiająca małą syryjską dziewczynkę. Symbolizuje ona wszystkie dzieci cierpiące z powodu wojen i konieczności opuszczania domu oraz oddzielenia od rodzin.

Kolaż zdjęć z poprzednich występów Małej Amal
Jej spacer stał się jednym z najbardziej ambitnych, innowacyjnych i odważnych projektów kulturalnych w historii, a zarazem niezwykłą reakcją artystyczną na tragedie i cierpienia doświadczane przez najmłodszych i ich rodziny.

Kolaż zdjęć z poprzednich występów Małej Amal, m.in. z widoczną wieżą Eiffle'a
To wędrowny festiwal sztuki wołającej o pomoc dla niewinnych, ale też niosącej nadzieję na lepsze jutro. To kulturalna odyseja przekraczająca granice państw, opcji politycznych i przełamująca bariery językowe po to, aby przypomnieć nam o naszym wspólnym człowieczeństwie i sprawić, by świat nigdy nie pozostał obojętny na losy milionów ludzi bezbronnych wobec bezwzględnej machiny zła.

Kolaż zdjęć z poprzednich występów Małej Amal

Ważne informacje

Kiedy: 12 maja 2022 r. godz. 12.00,
Gdzie: start: Dworzec Główny PKP, meta: Rynek Starego Miasta,
Dla kogo: dla wszystkich mieszkańców Przemyśla.
 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 05-05-2022 08:33
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 05-05-2022 08:33