25 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zebrane tony odpadów i posadzone nowe drzewa – podsumowanie kampanii Kręci nas recykling

W sobotę 23 kwietnia zakończył się ogólnopolski projekt Kręci nas recykling. W wyniku kampanii zebrano 31 ton odpadów oraz 11487 zużytych opon. Posadzonych do tej pory zostało 800 drzew. Zaangażowanie twórców projektu oraz lokalnych społeczności przyczyniło się dodatkowo do budowania świadomości na temat odpowiedniej utylizacji zużytych opon. W Przemyślu w akcję zaangażowane było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży.

Kampania Kręci nas recykling to wspólny pomysł Oponeo.pl oraz znanego ekologa i podróżnika Dominka Dobrowolskiego. Przyłączyło się do niej kilkadziesiąt społecznych inicjatyw oraz kilkaset serwisów oponiarskich z całej Polski. Projekt był odpowiedzią na wciąż  za niski poziom świadomości dotyczącej możliwości oddawania zużytych opon, który potwierdzony został przez badania przeprowadzone przez redaktorów bloga Oponeo.pl.

Infografika ze zdjęciem nabrzeża rzeki - zaśmieconego i posprzątanego i tekst: Akcja sprzątania 68 miejsc w całej
Polsce z Oponeo zakończona
Razem zebraliśmy już: 11487 szt. opon
31 ton odpadów
Za zebrane opony
posadzimy: 2872 drzew
#ZmieniamyOtoczenieNaLepsze
za każde 4 zebrane opony posadzimy 1 drzewo
Kręci nas recykling

Budowanie świadomości poprzez realne działania

Dzięki zaangażowaniu twórców projektu oraz lokalnych działaczy, w trakcie miesiąca udało się przeprowadzić w całej Polsce 68 akcji sprzątania terenów zielonych. W ramach akcji zbierano nie tylko porzucone nielegalnie zużyte opony, ale również inne odpady, które mogły zostać następnie poddane odpowiedniemu recyklingowi.

W kampanię zorganizowaną przez Oponeo.pl zaangażowało się wiele grup społecznych między innymi Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży. Dzięki pracy wolontariuszy oraz lokalnej społeczności udało się posprzątać tereny przy rzeki San oraz ulicy Bakończyckiej, gdzie zebrano 350kg odpadów.

Dodatkowo firma Oponeo.pl zapewniła swoim klientom korzystającym z usługi kupna opon z montażem, możliwość pozostawienia za darmo zużytych opon w wybranych serwisach partnerskim.

Za każde 4 opony zebrane podczas trwania całej akcji Oponeo zadeklarowało się posadzić 1 nowe drzewo. Za główny cel na ten rok przyjęto posadzenie 1500 drzew. Jednak już wiadomo, że udało się go przekroczyć, dzięki czemu sprzedawca opon posadzi 2872 drzewa do końca roku.

Odpowiedzialność za siebie i świat

Opona pozostawiona w środowisku naturalnym z upływem czasu ulega defragmentacji. W konsekwencji wydzielany jest toksyczny mikroplastik, który zatruwa glebę i przenika do wody, stając się zagrożeniem dla ludzi i zwierząt.

Oponeo.pl poprzez swoje działania prowadzone między innymi w ramach kampanii Kręci Nas Recykling nakłania do oddawania zużytych opon do wyznaczonych do tego punktów. Dzięki temu mogą zostać one bezpiecznie przetworzone i ponownie wykorzystane do produkcji nowych dóbr.

Więcej informacji na temat kampanii oraz odpowiedniego recyklingu opon znaleźć można na stronie: https://www.oponeo.pl/kreci-nas-recykling

Wszelkie pytania na temat kampanii, zarówno ze strony dziennikarzy, jak i innych osób zainteresowanych jej szczegółami prosimy kierować do:

Michała Pawlaka   tel. 609046921

OPONEO.PL S.A. zajmuje się sprzedażą online części i akcesoriów do pojazdów samochodowych (głównie opon i felg) działając w Polsce i na zagranicznych rynkach. Spółka jest notowana na giełdzie
i wchodzi w skład Grupy Kapitałowej OPONEO.PL.

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 28-04-2022 08:21
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 28-04-2022 08:21