18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Prezydent Miasta Przemyśla, Wojciech Bakun zebrał ponad pół miliona złotych na pomoc miastom partnerskim z Ukrainy.

Przemyśl jest pierwszym miastem przy przejściu granicznym Medyka-Szeginie. Już od pierwszych chwil konfliktu przez miasto przewija się tysiące osób uciekających przed wojną. Na głównym dworcu PKP zorganizowany został punkt recepcyjny gdzie można uzyskać pomoc i status uchodźcy. Na miejscu działają wolontariusze, strażacy, strażnicy miejscy oraz inne służby mundurowe. 

Z tym wszystkim sobie radzimy! Działamy, ale chcemy pomagać jeszcze bardziej - mówi Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun - Pozostając w stałym kontakcie z naszymi miastami partnerskimi, na bieżąco analizujemy ich potrzeby i chcielibyśmy sprostać wszystkim ich potrzebom, tak, aby jeszcze tam na miejscu udzielana była pomoc osobom, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą opuścić swoich domów - tłumaczy.

Cel zbiórki to okrągły milion. Zebrane środki zostaną przeznaczone na lekarstwa, żywność, agregaty prądotwórcze i inne. Potrzebne są też samochody do przewozu osób, również przystosowanych do osób z niepełnosprawnościami.

Kwota, którą chcemy zebrać jest ogromna, ale potrzeby terenów objętych wojną są jeszcze większe. Pomóżmy naszym sąsiadom tam na miejscu, zanim miliony osób będą zmuszone do opuszczenia swoich domów! Nie bądźmy obojętni! - apeluje w opisie zbiórki Prezydent Przemyśla.

Na portalu Pomagam.pl można stworzyć zbiórkę na wskazany cel jako osoba prywatna lub firma, tak jak Prezydent Bakun. Wystarczy wejść na stronę: https://pomagam.pl/blog/pomozukraincom.

Na stronie https://pomagam.pl/firmydlaukrainy każda organizacja może założyć zbiórkę internetową na pomoc naszym sąsiadom i szybko zacząć zbierać środki w zweryfikowanym miejscu. Do akcji włączyły się przedsiębiorstwa z różnych branż: firmowe zbiórki prowadzą już Just Join IT, Flixbus, trenerzy fitness Sylwia i Akop Szostak oraz warszawski hotel Marriott.

Do tej pory na zbiórce https://pomagam.pl/solidarnizukraina zebrano już ponad 9 milionów złotych. Wszystkie środki zostaną przekazane na pomoc humanitarną, serwis nie pobiera prowizji.

Wszelkie koszty pokrywa portal Pomagam.pl - 100% wpłaconej kwoty trafia na pomoc humanitarną.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 04-03-2022 12:43
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 04-03-2022 12:44