W Przemyślu powstanie ogromne centrum pomocy dla uchodźców

1 marca br. w Przemyślu ponownie gościł szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, który osobiście zapoznał się z obecną sytuacją w Przemyślu - pierwszym mieście przy granicy z Ukrainą, do którego trafiają uchodźcy. Była to też okazja do zapoznania się z pomysłem utworzenia w naszym mieście ogromnego centrum pomocy uciekającym z Ukrainy, jak i naszym sąsiadom pozostającym w swoim kraju. 

M_Dworczyk_1.jpeg

Michał Dworczyk na briefingu prasowym odbywającym się przy ul. Lwowskiej podziękował samorządowcom, firmom i wszystkim Polakom za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zapewnił, że polskie państwo nie zostawi nikogo bez pomocy, ale ten wysiłek nie przyniósłby dobrych skutków bez działania każdego kto angażuje się w tę pomoc. 

M_Dworczyk_2.jpeg

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapoznał się także z inicjatywą Prezydenta Wojciecha Bakuna oraz właściciela firmy Kazar Artura Kazienko, która ma na celu utworzenie na terenie dawnego sklepu przy ul. Lwowskiej ogromnego centrum pomocy humanitarnej i centrum logistycznego. Nie byłoby to możliwe gdyby nie zgoda właściciela terenu firmy Saller, która pokryje także koszty funkcjonowania tego miejsca. Współpracujące z Kazarem Artura Kazienko firmy już prowadzą prace przygotowawcze i niebawem trafią tam uchodźcy.

M_Dworczyk_3.jpeg

centrum pomocy.jpeg

centrum pomocy_2.jpeg

Kolejną firmą, którą należy docenić za bezinteresowną pomoc uchodźcom jest Fundacja a Ronalda McDonalda - jej ambulans stanął przed organizowanym centrum pomocy i będzie służył pomocą pediatryczną dla uchodźców.

Ambulans_Ronalda_1.jpeg

Ambulans_Ronalda_2.jpeg

zdjęcia: Kamil Krukiewicz

Opublikował(a): Witold Wołczyk Data publikacji: 01-03-2022 21:39 Modyfikował(a): Witold Wołczyk Data modyfikacji: 01-03-2022 21:39

Na skróty