10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Podróż Kulinarna Roberta Makłowicza do Przemyśla

Robert Makłowicz znany dziennikarz, publicysta, krytyk kulinarny, podróżnik, a z wykształcenia historyk przybył do Przemyśla z ekipą telewizyjną programu „Podróże Kulinarne Roberta Makłowicza”. Przyjazd ten związany jest z przygotowywaną serią programu na Podkarpaciu, oprócz naszego miasta zawitał również w Jaśle i Wysowej. Nasz gość nawiązał swoim strojem do epoki I wojny światowej, występując w mundurze oficera CK Armii.
Bohater kulinarnego programu odwiedził najbardziej znane historyczne miejsca w Przemyślu opisane w przewodniku turystycznym podróżnika i geografa Mieczysława Orłowicza. Na przemyskim Rynku przygotował galicyjską potrawę o nazwie zalewajka. Wokół stołu licznie zgromadzili się mieszkańcy, którzy degustowali przygotowaną potrawę. Jedna z potraw przygotowywana była w pracowni przemyskiego fajkarza Bartłomieja Antoniewskiego gdzie przygotował potrawę o nazwie Jesienne Szparagi, zwana również „Wężymordem”. Kolejnym punktem programu była wizyta na forcie Salis Soglio gdzie przygotował gulasz jagnięcy. Emisję zapowiedziano na 11 listopada br. w 2 Programie Telewizji Polskiej.
Program i jego bohater Robert Makłowicz prezentują tradycje kulinarne różnych narodów. Cykl w dowcipnej formie zachęca telewidzów do podróżowania i poznawania kuchni wielu krajów i regionów. Robert Makłowicz radzi i uczy czego warto skosztować oraz jakie potrawy bez trudu można wprowadzić do domowego menu. Przy okazji „Podróże kulinarne...” są mini przewodnikiem turystycznym.
Program w całości jest realizowany w naturalnych plenerach: na miejskich placach, wiejskich łąkach, w sławnych restauracjach, prywatnych domach i ogrodach, w muzeach, parkach narodowych. Wszystkie potrawy są przygotowywane na oczach widzów na przenośnej kuchni. Gotuje przede wszystkim bohater programu, czasem korzysta z pomocy miejscowych mistrzów kuchni.

Informacja na temat programu pochodzi ze strony: www.ewawachowicz.pl

JPGPodróż Kulinarna Roberta Makłowicza do Przemyśla

JPGPodróż Kulinarna Roberta Makłowicza do Przemyśla

JPGPodróż Kulinarna Roberta Makłowicza do Przemyśla

Opublikował:  | Data publikacji: 18-10-2007 15:30
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:50