Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Spotkanie konsultacyjne nowego regionalnego programu w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskie

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej przywitało 21 stycznia br. uczestników drugiego z cyklu konsultacji społecznych owego regionalnego programu w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej pod nową nazwą FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA PODKARPACIA 2021-2027. Obok Prezydenta Miasta Przemyśla i Starosty Przemyskiego Jana Pączka, osobiście i online brali w nim udział samorządowcy i pracownicy instytucji działających na terenie miasta i powiatu, zainteresowanych nową perspektywą finansową UE, w której naszemu regionowi ma przypaść ponad 2 181 000 mld Euro. 

Brak opisu obrazka

Samorząd województwa reprezentowali Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Wicemarszałek Piotr Pilch.

Brak opisu obrazka

Szczegóły programu regionalnego przedstawił Wojciech Magnowski - Dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Poinformował o priorytetach programu i szczegółowym rozlokowaniu unijnych środków. O przygotowaniach funduszy dla Podkarpacia opowiadał ekspert - prof. Jacek Szlachta z Kolegium Ekonomiczno-Społecznego SGH w Warszawie. Całość moderowała Aleksandra Gorzelak-Nieduży. 

Brak opisu obrazka

Druga część konsultacji była poświęcona bezpośredniej rozmowie z uczestniczącymi w konsultacjach i odpowiedziom na zadawane przez ich pytania.

 

Kolejne konsultacje FEP zaplanowane są w Krośnie i w Tarnobrzegu. Dodatkowo 2 lutego odbędzie się internetowe wysłuchanie publiczne, w którym będą mogli wziąć udział mieszkańcy województwa podkarpackiego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.rpo.podkarpackie.pl pod bannerem: Konsultacje społeczne. Znajduje się tam projekt programu oraz stosowne formularze, za pośrednictwem których można zgłaszać swoje uwagi do dnia 4 lutego.

Przebieg konsultacji w Przemyślu można było śledzić w relacji na żywo, chętnych zapraszamy do zapoznania się z jej zapisem.

zdjęcia: Witold Wołczyk