10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Remont Przystani Wodnej. Ruszyła zbiórka na portalu Pomagam.pl

Przystań Wodna w Przemyślu to wyjątkowe miejsce spotkań. Zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i pozostałych mieszkańców chcących spędzić aktywnie czas uprawiając sporty wodne. Miejsce, w którym wychowało się kilka pokoleń. Zrujnowany teren częściowo wyremontowano i doprowadzono do stanu nadającego się do użytku. Przystań służy już mieszkańcom, głównie dzieciom i młodzieży, także niepełnosprawnej. Zbiórka na Pomagam.pl umożliwi dalszy remont tego wyjątkowego miejsca.

Rozpadający się budynek Przystani Wodnej ma szansę odzyskać swój dawny blask i jak za czasów świetności ponownie służyć lokalnej społeczności. Od 2019 roku wolontariusze ze Stowarzyszenia Róża Wiatrów, którym los tego miejsca nie jest obojętny, prowadzą prace remontowe. Do tej pory udało im się dokonać szeregu prac, np. oczyścić cały teren, wznowić dostawę energii elektrycznej do budynku, zamontować nowe oświetlenie z instalacją elektryczną, czy naprawić i pomalować elewację budynku.

Obecnie trwa dalszy remont pomieszczeń, które wymagają kapitalnego remontu. Aby w przystani mogły odbywać się zajęcia dla dzieci, pikniki, zawody oraz imprezy dla mieszkańców, budynek musi mieć dostęp do bieżącej wody. Naprawy te wymagają znacznego nakładu środków finansowych. Wszystkie prace są wykonywane w ramach wolontariatu przez członków Stowarzyszenia Róża Wiatrów oraz zaprzyjaźnione firmy budowlane. Tylko dzięki wsparciu finansowemu lub rzeczowemu (w postaci przekazanych materiałów budowlanych) możliwy jest dalszy remont Przystani. Link do zbiórki: https://pomagam.pl/r8ca7f

Tak to wyglądało:

przysatń_wodna_1.jpeg

przysatń_wodna_2.jpeg

Po zmianach:

przysatń_wodna_3.jpeg

przysatń_wodna_4.jpeg

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 17-01-2022 15:23
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 17-01-2022 15:22