15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

SP 14 trzecią badmintonową szkołą na Podkarpaciu

Szkoła Podstawowa Nr 14 jako jedyna w mieście wystawiła swoich reprezentantów w badmintonie w Igrzyskach Dzieci (klasy 4-6) organizowanych przez Podkarpacki Szkolny Związek Sportowy.

Szkołę i zarazem miasto Przemyśl reprezentowali uczniowie nowo powstałej klasy 4, klasy o profilu sportowym piłki ręcznej – Aleksander Bandrowicz (SSKS Badminton Przemyśl) i Igor Hajduk. Pierwszym etapem rozgrywek były półfinały wojewódzkie, które odbyły się w Zarzeczu. Do rozgrywek przystąpiło 14 szkół z powiatów przemyskiego, przeworskiego, jarosławskiego i łańcuckiego. Na tym etapie SP 14 była bezkonkurencyjna wygrywając wszystkie swoje mecze i zapewniając sobie awans do finału rozgrywek.

Igor Hajduk i Aleksander Bandrowicz wspólne zdjęcie sali rozgrywek

W środę, 1 grudnia, w Straszęcinie odbył się finał wojewódzki do którego przystąpiło 12 najlepszych szkół z całego województwa. Reprezentacja SP 14 była najmłodszą ze wszystkich startujących. Mimo swojego debiutu w tych rozgrywkach chłopcy zajęli bardzo dobre 3-cie miejsce, co jest dobrą prognozą na przyszłość. Młodzi adepci badmintona w drodze po brązowy medal pokonali uczniów z Rzeszowa, Korczyny, Zagórza i Odrzykonia. Ulegli jedynie zwycięzcy turnieju, czyli szkole z Gogołowa. 

Igor Hajduk i Aleksander Bandrowicz wspólne zdjęcie sali rozgrywek z pucharem za trzecie miejsce i dyplomem

tekst i zdjęcia: Tomasz Bandrowicz

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 03-12-2021 08:37
Modyfikował: Rafał Porada | Data modyfikacji: 03-12-2021 12:15