1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Emocjonująca Karpacka Piątka

Zimowa Karpacka Piątka to już kolejny przemyski bieg z tradycjami, bo chociaż w tym roku odbyła się dopiero czwarta jego edycja, to jednak ze względu na swój charakter, ma grono swoich wiernych uczestników, doceniających wymagającą trasę. 27 listopada z przemyskiego Rynku na trasę z licznymi podbiegami w sercu miasta, w przemyskim parku i na stromych uliczkach okalających Stare Miasto, ruszyło blisko 300 zawodników.

Oprócz wiernych biegaczy z Przemyśla, na starcie stanęło także wielu zawodników i zawodniczek z innych podkarpackich miejscowości, a także z odleglejszych regionów Polski. Zawody jak zwykle zostały świetnie przygotowane przez organizatora, czyli Przemyski Klub Biegacza. 

karpacka_piątka_4.jpeg

 

 

karpacka_piątka_23.jpeg

Bieg wygrał niepokonany ostatnio Damian Kic reprezentujący właśnie z przemyski klub, jednak zaraz za jego plecami pojawili się zawodnicy z Łańcuta i Jarosławia: Piotr Chmaj i Mateusz Banaś. Na 4 miejscu przybiegł na metę prezes Przemyskiego Klubu Biegacza Mieczysław Jałocha. Najlepsza wśród kobiet okazała się Katarzyna Albrycht. Pełna lista wyników znajduje się na stronie: karpackapiatka.przemyskiklubbiegacza.pl

Wręczenie nagród zwycięzcom w kategorii open i w innych kategoriach odbyło się w sali widowiskowej Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Podsumowano także wyniki Przemyskiej Ligi Biegowej, czyli punktacji osiągniętej przez zawodników w pięciu biegach rozegranych w 2020 roku.

piątka_nagrody_1.jpeg

piątka_nagrody_2.jpeg

 

 

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 30-11-2021 14:58
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 30-11-2021 14:57