-4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Anioły w Melonikach o biznesie wprost i bez konwenansów

W środę, 24 listopada odbyło się pierwsze spotkanie członków Przemyskiego Klubu Melonik z Inkubatorem PrzeMyśl. Była to wizyta zapoznawcza i jak już ustalono nie ostatnia. Będą kolejne ciekawe spotkania z biznesem i biznesmenami.

Spotkanie członków Klubu Melonik w Przemyskim Inkubatorze

Większość z członków Przemyskiego Klubu Melonik prowadzi z powodzeniem własne firmy. Znajdziemy wśród nich tych, którzy zajmują się odlewnictwem dzwonów i produktów żeliwnych oraz produkcją akcesoriów metalowych, fajek, perfum i kosmetyków, win i soków. Zajmują się też handlem, m.in. antykami czy lekami. Świadczą usługi np. weterynaryjne, blacharstwa, lakiernictwa, serwisu samochodowego czy informatycznego. Wykonują sieci sanitarne i instalacje budowlane. Parają się transportem samochodowym, gastronomią i cukiernictwem czy leśnictwem. Są i tacy, którzy leczą ludzi lub zwierzęta, ale też uczą, szkolą lub służą w policji albo wojsku.

Spotkanie członków Klubu Melonik w Przemyskim Inkubatorze

Łączy ich wszystkich zamiłowanie do Przemyśla. Dlatego wspierają swoją działalnością filantropijną promocję lokalnych talentów i zarazem promocję miasta. Od lat sponsorują Przemyską Letnią Scenę Muzyczną, chętnie odwiedzaną w wakacyjne miesiące przez przemyślan i turystów. Ostatnio ufundowali 12 żeliwnych miśków, które ustawione w różnych miejscach Przemyśla, mają utworzyć wzorem wrocławskich krasnali, nowy miejski szlak turystyczny. Dlaczego miśki? Ponieważ symbolem grodu nad Sanem jest niedźwiedzica. Członkowie tego nietuzinkowego klubu biznesowo-towarzyskiego przywiązani są do symboli, o czym świadczy choćby melonik, który zawsze towarzyszy im w czasie organizacyjnych spotkań i jest znakiem hołdowania pewnym wzorcom zachowań. Jakim? To klubowa tajemnica. Żeby ją poznać trzeba zostać zaproszonym do ich grona. Droga przed takim aspirantem nie jest lekka…

Spotkanie członków Klubu Melonik w Przemyskim Inkubatorze

Inkubator PrzeMyśl postanowił mimo to zawalczyć o uznanie go za godnego bycia partnerem dla melonikowego towarzystwa. Wszak najważniejszym w osiągnięciu sukcesu przez Inkubator jest stworzenie specyficznego, otaczającego go ekosystemu, polegającego na współpracy różnych środowisk. Integracja, to słowo klucz w takim przedsięwzięciu jak Inkubator i dlatego zaprosił członków klubu na prezentację swojej oferty biznesowej - wynajmu w pełni przystosowanych do prowadzenia działalności gospodarczej biur na wyłączność lub stanowisk biurowych do pracy w systemie przestrzeni otwartej Open Space lub Coworkingu.

Spotkanie członków Klubu Melonik w Przemyskim Inkubatorze

Mariusz Sidor, przedstawiciel ZETO Rzeszów sp. z o.o., operatora Inkubatora PrzeMyśl zrelacjonował dotychczasową działalność oraz przedstawił zamierzenia na przyszłość. Ciekawość i zainteresowanie gości wzbudziła idea Laboratorium PrzeMyśl i Cafe PrzeMyśl jako miejsca społecznego dialogu oraz spotkań interesów i interesariuszy na styku biznesu, promocji miasta i turystyki – projektu zarządzanego przez zatrudnionego menadżera.

Prezentacja Sylwii Kwiatkowskiej z POWER TEAM

Arcyciekawa, zdaniem gości, była prezentacja firm rozwijających swoją działalność w Inkubatorze oraz kandydatów do inkubacji. Sylwia Kwiatkowska z POWER TEAM zaprezentowała drukowane przez siebie w technologii druku 3d modele pojazdów zdalnie sterowanych. Dominik Duda, uczący się jeszcze 18 latek, mający zamiar w niedługim czasie rozpocząć własną działalność gospodarczą, już pracujący w jednej z warszawskich spółek, zaprezentował drukowane przez siebie w 3d części zamienne i elementy mechaniczne, realizowane dla różnych firm. Przysłuchiwali się temu także inni zapaleńcy technologii druku 3d. Wszyscy obecni na sali zgodnie uznali, że jest szansa na powstanie w Inkubatorze pierwszej coworkingowej tematycznej przestrzeni wymiany doświadczeń i współpracy na tej płaszczyźnie, którą roboczo nazwano HUB3dPrzeMyśl. Żeby zapewnić rozwój członkom tej nieformalnej grupy pasjonatów technologii 3d w Inkubatorze, klubowicze w melonikach pozostaną z nimi w stałym kontakcie i będą poszukiwać zadań i zleceń do realizacji. Być może znajdą zastosowanie technologii 3d w swoich firmach, przez co staną się „aniołami biznesu” dla początkujących w Inkubatorze przedsiębiorców.

Prezentacja Dominika Dudy

Pewne natomiast jest to, że pierwsze spotkanie Melonika z Inkubatorem, nie będzie  ostatnim. Będą kolejne, a zasadą, której organizatorzy będą hołdować przy ich realizacji, będzie ich cykliczność i ciekawość tematów. Dlatego, że wspomaganie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych, wspomaganie rozwoju gospodarczego, w tym rozwoju przedsiębiorczości, są celami wspólnymi dla Klubu Melonik i Inkubatora PrzeMyśl.

Mat. pras. PIPiI

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 26-11-2021 12:58
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 26-11-2021 12:58