-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Galicja Blues Festival Przemyśl 2021

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek" zaprasza na Galicja Blues Festival Przemyśl 2021. 20 listopada 2021 r. godz. 18.00, sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82, online na kupbileck.pl oraz na godzinę przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim.

Wystąpią:

  • ADAM BARTOŚ BLUES BAND
  • KAPOŁKA – GORCZYCA BAND
  • LORD BISHOP (USA) z zespołem

Plakat zapowiadający imprezę ze zdjęciami wykonawców i tekst: Galicja Blues Festival Przemyśl 2021
Wystąpią
Adam Bartoś Blues Band,
Kapotka-Gorczyca Band,
Lord Bishop (USA)
20 listopada (sobota/ 2021 godz. 18.00
Sala widowiskowa
Zamku Kazimierzowskiego
Organizator
Przemyskie Centrum
Kultury i Nauki ZAMEK
WWW.KULTURA.PRZEMYSL.PL
Bilety w cenie 40 zł
do nabycia w sklepie muzycznym ,,Musicland"
ul. Serbańska 13, na godzinę przed koncertem
na Zamku Kazimierzowskim oraz online na kup bilecik.pl

ADAM BARTOŚ BLUES BAND
Adam Bartoś to lubelski wokalista, autor tekstów i muzyki. Gra na gitarach – akustycznej, elektrycznej i rezofonicznej oraz na harmonijce ustnej.  W swojej twórczości inspiruje się bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych. Nagrał dwie płyty z własnym repertuarem „Dokąd pójdę” (2013) i „Nowy Ląd” (2017). Jego autorska muzyka cechuje się dużą oryginalnością i śpiewanymi po polsku tekstami.  Zrealizował wiele wartościowych projektów muzycznych, za co otrzymał Medal Prezydenta Miasta Lublina (2019). Na koncercie usłyszymy utwory w klimacie jazz-rocka i bluesa w ciekawych aranżach z oryginalnymi tekstami. Kilka utworów będzie miało swoją premierę, bo jest to materiał przygotowywany na nową płytę artysty.
Skład zespołu: Adam Bartoś – śpiew, gitary, Maciej Baraniak – bas, Jan Jarecki – piano, Karol Różycki – perkusja.

KAPOŁKA – GORCZYCA BAND
To wyjątkowy projekt stworzony z potrzeby chwili i radości wspólnego muzykowania.
Grzegorz Kapołka jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Członek Akademii Fonograficznej. Prezes Stowarzyszenia Gitara i Blues. Wielokrotny zwycięzca w kategorii – Najlepszy polski gitarzysta bluesowy (2001 , 2014, 2016). Należy do grona najlepszych gitarzystów w Polsce. Złożyło się na to prestiżowe miejsce wiele elementów, wieloletnia aktywność na scenie muzycznej, twórczość kompozytorska nacechowana jest dużą rozpiętością zainteresowań stylistycznych – od bluesa i rocka po jazz, a przede wszystkim nieprzeciętne walory Kapołki jako instrumentalisty. Grzegorz ma swoim koncie ma 6 płyt autorskich, 2 koncertowe oraz ponad 50 krążków, na których udzielał się jako muzyk sesyjny.
Łukasz Gorczyca – basista, kompozytor, producent, manager. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt nagranych jako muzyk sesyjny z artystami zarówno z Polski jak i zagranicy oraz dwa albumy autorskie ( Gorczyca i Przyjaciele – 2016 i Piosenki – 2020 na której pojawiają się znakomici soliści i instrumentaliści, między innymi Jennifer Batten, Patsy Gamble, Keith Thompson, Piotr Foreman Foryś, Szymon Pejski czy Lora Szafran ) Łukasz przez ponad 25 lat swojej aktywności muzycznej współpracował z wieloma cenionymi i uznanymi artystami z kręgu bluesa, rocka oraz jazzu. Podczas suwalskiego koncertu oprócz autorskich kompozycji obu liderów nie zabraknie energetycznych bluesowych songów i muzycznych niespodzianek.

LORD BISHOP (USA) z zespołem  
Lord Bishop to pochodzący z Nowego Jorku gitarzysta, performer czerpiący inspiracje od takich legend jak Frank Zappa, Jimi Hendrix czy James Brown. Koncerty Lorda Bishopa, znanego jako sceniczny wulkan energii, to gwarancja szalonego wirtuozostwa. Muzyk od 1991 roku spędza większość życia w trasie, od czasu przeprowadzki do Niemiec w roku 2000 zjeżdża Stary Kontynent wzdłuż i wszerz. Blues-rockowa lokomotywa prowadzona przez Lorda Bishopa zatrzyma się tym razem w naszym mieście.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 17-11-2021 11:04
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 17-11-2021 11:04