1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na remontowanej drodze do Medyki

Rozpoczyna się kolejny etap prac na drodze krajowej nr 28 między Przemyślem a przejściem granicznym w Medyce. Wykonawca przebudowy, Eurovia Polska SA., informuje, że w związku wykonaniem nowego odcinka jezdni po stronie prawej (kierunek Przemyśl – Medyka), od poniedziałku, 08 listopada 2021 ruch od km 351+793 (tj. początek przebudowanego odcinka) będzie dwukierunkowy, a obowiązujący dotychczas ruch wahadłowy zostanie zlikwidowany. Ze względu na prowadzone w dalszym ciągu prace po stronie lewej, zjazd na drogę gminną w kierunku Hureczka (skrzyżowanie - dojazd do kopalni "Kruszgeo") będzie zamknięty przez okres ok. 1,5 miesiąca. Ruch pojazdów będzie się odbywał z wykorzystaniem starego odcinka ulicy Lwowskiej, biegnącego równolegle do drogi krajowej.

Dodatkowo, od dnia 15 listopada 2021 na około miesiąc w rejonie skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku miejscowości Hurko i Jaksmanice (na odcinku ok. 300 metrów) wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany przez sygnalizację świetlną. Obecnie przed skrzyżowaniem z drogą powiatową Hurko Jaksmanice (km 353+763) ruch w kierunku granicy poprowadzony jest przez nowy odcinek jezdni po stronie południowej, by następnie powrócić na odcinek istniejącej drogi około 300 metrów przed skrzyżowaniem. Właśnie od miejsca włączenia będzie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną na odcinku kończącym się przed skrzyżowaniem z drogą powiatową. Skrzyżowanie z dojazdem do m. Hurko zostanie zamknięte, natomiast ruch zostanie poprowadzony po wykonanej drodze serwisowej, która przez wjazd tymczasowy będzie połączona z droga krajową

DK28 Przemyśl-Medyka. Fot. Archiwum GDDKiA Oddział w Rzeszowie

W związku z prowadzonymi pracami oraz pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi (opady, mgły, oblodzenia) bardzo prosimy kierowców o dostosowanie prędkości do istniejących warunków. Prosimy także o stosowanie się do obowiązującego oznakowania oraz komunikatów osób kierujących ruchem. Pozwoli to zapewnić bezpieczeństwo kierowcom, pieszym, a także osobom pracującym przy realizacji zadania.

Jednocześnie z uwagi na prowadzone prace drogowe na odcinku przed Przejściem Granicznym oraz wzmożony ruch pojazdów na przejściu granicznym Medyka - Szeginie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w miejscu oznakowanych wyjazdów z budowy. Ze względu na konieczność wjazdu lub wyjazdu z terenu prowadzonych robót może występować chwilowe zatrzymanie ruchu. Kierowców bardzo prosimy o wyrozumiałość.

informacja za: EUROVIA POLSKA SA.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 05-11-2021 12:02
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 05-11-2021 12:02