-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Telewizja Polska zafundowała dzieciom plac zabaw

Przedstawiciele przemyskiego samorządu 26 października br. wzięli udział w symbolicznym otwarciu wewnętrznego placu zabaw w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Przemyślu. W krótkiej uroczystości, która temu służyła, wzięła też udział ekipa TVP Info, relacjonująca powstanie tej cieszącej dzieci inwestycji, która powstała właśnie dzięki Telewizji Polskiej S.A. w ramach 28. edycji Akcji Charytatywnej "Reklama dzieciom" 2020. 

Przemyski samorząd reprezentowali na tej sympatycznej uroczystości Sekretarz Miasta Dariusz Łapa, Skarbnik Miasta Monika Czuryk oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Renata Kochanowicz-Chalicka. To im też przypadł zaszczyt przecięcia wstęgi w asyście najmłodszych wychowanków Ośrodka, a także Dyrektora Ośrodka Zbigniewa Beresteckiego i współpracowników. 

Wewnętrzny plac zabaw został wybudowany w jednej z wyremontowanych sal ośrodka, a jego koszt wyniósł 20 tys. złotych. 

wewnętrzny_plac_zabaw_4.jpeg

 

 

wewnętrzny_plac_zabaw_9.jpeg 

- Ten wewnętrzny plac zabaw będzie służył wszystkim dzieciom. Będzie z niego korzystało około 85 dzieci w wieku od 2 do 8 roku życia. To dzięki niemu dzieci mają szansę spędzać swój wolny czas w ruchu, uśmiechnięte i aktywne społecznie. Serdecznie dziękuję Telewizji Polskiej, że zauważyła nasz nowy projekt i dofinansowała go - podziękował darczyńcom Dyrektor Ośrodka.

Wizyta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym była tez okazją do zwiedzenia pomieszczeń szkolnych dydaktycznych, w tym tak ciekawych jak sala sensoryczna, czy pracownia ceramiki. 

wewnętrzny_plac_zabaw_10.jpeg

wewnętrzny_plac_zabaw_11.jpeg

wewnętrzny_plac_zabaw_12.jpeg

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 27-10-2021 14:30
Modyfikował: Katarzyna Błażkowska | Data modyfikacji: 02-11-2021 08:24