-1 °C
×

Przełamanie przemyskich Gladiatorów! ORLEN Upstream pewnie pokonał Siódemkę-Miedź Legnica.

Po dwóch kolejnych porażkach, komplet punktów na swoim koncie zapisali zawodnicy ORLEN Upstream SRS Przemyśl. W sobotni wieczór nie zostawili żadnych złudzeń swoim rywalom z Legnicy i zwyciężyli pewnie 33-25 (16-9).

logo Orlen Upstream SRS Czuwaj

Kibice zebrani na trybunach hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji byli świadkami bardzo dobrej gry w wykonaniu przemyskich Gladiatorów. Zaczęło się co prawda od prowadzenia gości 0 -2, ale już w 15 minucie, po skutecznym i efektownym wykańczaniu akcji przez Dzianisa Krytskiego i Kevina Starzeckiego (obaj zdobyli wówczas po 3 bramki) na tablicy świetlnej pojawił się rezultat 6-3 dla Orlenu.
Przemyślanie wyciągnęli chyba wnioski z wcześniejszych spotkań. Grali długo, uważnie, widać było koncentrację od pierwszych minut. Może nie było w ich poczynaniach wyjątkowej finezji i efektowności, ale była za to skuteczność i twarda realizacja założeń taktycznych. Wszystko to, przełożyło się na wysokie prowadzenie gospodarzy (16-9) po pierwszych 30 minutach.

Kevin Starzecki w akcji pod bramką Legnicy

Wynik z I połowy meczu, absolutnie nie mógł uśpić przemyskich zawodników. Podobna przewaga miała miejsce w meczu z GKS Żukowo a skończyło się nieoczekiwaną porażką. Na szczęście, tym razem wszystko potoczyło się tak, jak powinno. Szybkie 3 bramki zdobyte na początku II części meczu okazały się kluczowe. Goście z Legnicy nie podnieśli się już po tych ciosach i do końca meczu przemyscy Gladiatorzy kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, utrzymując cały czas bezpieczną przewagę.
Końcowy wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy, ponieważ piłkarze Orlenu, byli lepsi od swoich rywali praktycznie w każdym elemencie handballowego rzemiosła.

Zdjęcie z meczu

MVP meczu wybrany został Kevin Starzecki, który zdobył 6 bramek i rozegrał najlepsze zawody w tym sezonie. Pamiątkową statuetkę, wręczył właściciel Sponsora Meczu - Bricomarche Przemyśl. Na uwagę zasługuje też 100 procentowa skuteczność Pawła Stołowskiego (6/6) z linii 7 metra oraz bardzo dobra dyspozycja w bramce Pawła Sara.

Kevin Starzecki z Prezesem SRS Czuwaj
Tradycyjnie, doskonałe zawody rozegrał Dzianis Krytski, który oprócz bardzo dobrej gry na swojej nominalnej pozycji, popisywał się także bramkami zdobytymi z II linii!

Dzięki zwycięstwu, ORLEN Upstream SRS Przemyśl zanotował spory awans w tabeli. Aktualnie zajmuje 5 miejsce w rozgrywkach Ligi Centralnej z dorobkiem 8 punktów. Utrzymanie wysokiej pozycji będzie trudne, ponieważ w najbliższą sobotę stoczy wyjazdowy bój z ubiegłorocznym Mistrzem Gr. B I ligi - zespołem Stali Gorzów. Przemyscy Gladiatorzy doceniają klasę rywali, ale absolutnie nie składają broni i ich celem są kolejne 3 punkty!

Obrona bramkarza drużyny z Legnicy

Po meczu, Trener Orlenu - Przemysław Korobczak powiedział:
Zagraliśmy dzisiaj konsekwentnie, cierpliwie w obronie. Tego nam właśnie brakowało w poprzednich meczach i na to uczulałem Zawodników przed przed starciem z Siódemką Legnica. Posłuchali i skończyło się tak, jak się skończyło. Przyznam, że nie spodziewałem się, że ten mecz tak będzie wyglądał, że wygramy tak pewnie i bez problemów. Siódemka to przecież uznana, pierwszoligowa marka.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – Siódemka-Miedź Legnica 33:25 (16:9)
ORLEN Upstream SRS: Barnaś, Sar, Iwasieczko – Kielar 1, Starzecki 6, Walczyk 0, Guzdek 3, K. Kroczek 0, Mochocki 1, Stołowski 9, Kipp 0, M. Kroczek 0, Krytski 7, Kubisztal 0, Światłowski 1, Kulka 5.
Siódemka-Miedź: Mazur, Stachurski, Kapela – Kuliński 1, Przybylak 1, Siwak 2, Kowalik 0, Nowosielski 0, Bogudziński 7, Pawłowski 2, Kruszelnicki 1, Wita 4, Wychowaniec 2, Stańko 0, Grozdek 3, Pacuła 2.
Sędziowali: Jakub Czochra (Zwierzyniec) i Michał Szpinda (Zamość). Kary: ORLEN Upstream SRS – 10  min; Siódemka Miedź – 12 min. Widzów: 210.

tekst i zdjęcia: ORLEN Upstream SRS Czuwaj

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 26-10-2021 09:12
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 26-10-2021 09:12