3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Stypendium Twórcze Miasta Przemyśla przyznane! W tym roku mamy trzech laureatów.

Z początkiem lipca tego roku, po raz kolejny zaprosiliśmy przemyślan zajmujących się szeroko rozumianą twórczością artystyczną - zarówno w dziedzinie literatury, jak i sztuk plastycznych, muzyki i tańca oraz teatru i filmu - do składania wniosków o Stypendium Twórcze Miasta Przemyśla. 12 października poznaliśmy laureatów tej nagrody.

12 października br. w przemyskim magistracie odbyło się posiedzenie Komisji ds. wytypowania tegorocznych stypendystów. Komisji w składzie: Wojciech Bakun – Prezydent Miasta Przemyśla (przewodniczący), Maciej Kamiński – Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu, Monika Kamińska -  Przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miejskiej w Przemyślu, Jerzy Krużel  -  członek Komisji Kultury Rady Miejskiej w Przemyślu oraz Janusz Łukasiewicz – Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu, przedłożono 11 wniosków kandydatów ubiegających się o Stypendium Twórcze na  2021 rok – tyle ich bowiem wpłynęło do tutejszego urzędu. Jeden z nich, został odrzucony z powodu braków formalnych.

zdjęcie ilustracyjne - różne pędzle włożone do słoika pobrudzonego farbą

Po zapoznaniu się z wnioskami spełniającymi wymogi formalne i przeprowadzeniu żywej dyskusji na temat omawianych kandydatur, komisja zdecydowała, iż przeznaczoną w budżecie kwotę 15 000 złotych otrzymują:

Szczepan Marciniec, Dawid Czubak(sztuki plastyczne) na realizację projektu „Pocztówki z Twierdzy”  - stworzenie serii widokówek, plakatów i talii kart z ilustracjami fortów –  5 000,00 złotych.

  •  Dawid Czubak – Student Uniwersytetu Rzeszowskiego Instytutu Sztuk Pięknych (grafika). Udział w licznych wystawach i konkursach, m.in.: wystawa rysunku satyrycznego Roponioska 2020 „…A tak to się zaczęło… Prapoczątki przemysłu naftowego”, wystawa prac obozu dziennego „Zabytki przemyskiej nekropolii w obiektywie wolontariuszy”.
  • Szczepan Marciniec - Absolwent  Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pasjonat komiksu i fantastyki, również pod kątem rysunku komiksowego twórca scenariusza do komiksu opartego na legendzie przemyskiej pt. „Ostatni Jeńcy” 

oraz

Robert Młynarski (teatr i film) na realizację projektu „przemyśl….Przemyśl” autorski cykl składający się z dziesięciu filmów poświęconych promowaniu miasta Przemyśla –  10 000,00 złotych.

  • Filmowiec młodego pokolenia, Przemyślanin zajmuje się tworzeniem filmów o mieście, pierwsze z nich „Przemyska Góra Karmel” oraz „Bracia Bosi” zdobyły bardzo dużą popularność. Był to wstęp do stworzenia cztero odcinkowej serii pt. „Przemyskie Smaki”. Robert Młynarski realizował również film promujący nowo otwarte trasy rowerowe „Fort Trails”.  Zdobywca pierwszej nagrody na 36 Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w kategorii film amatorski za film „Bracia Bosi”.

Wszystkim nagrodzonym w tegorocznej edycji Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Przemyśla serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na Państwa kolejne wspaniałe dzieła, projekty i sukcesy.

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 21-10-2021 12:36
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 21-10-2021 12:36