Spotkanie Towarzystwa Miłośników Paderborn/Przemyśl

W dniach od 25 do 30 września br. w Przemyślu gościła delegacja z partnerskiego miasta Paderborn. Pobyt rozpoczęło spotkanie z Robertem Chomą Prezydentem Miasta Przemyśla w Urzędzie Miejskim w dniu 26 września. Grupie Niemców przewodniczyła Heidi Wernerus-Neuman – Honorowa Obywatelka Miasta Przemyśla. Podczas spotkania Prezydent przekazał na ręce Heidi Wernerus-Neuman okolicznościową monetę z wizerunkiem Przemyśla. Po spotkaniu w Urzędzie Miejskim grupa podzieliła się na mniejsze, które udały się z wizytą do: Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego przy Wyb. Jana Pawła II w Przemyślu, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, część grupy udała się do pracowni fajkarskiej.
Goszczący w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym przekazali symboliczny czek na kwotę 910 EURO. Pieniądze zostały zebrane podczas przedstawień dzieci "Heidekids" w Paderborn. Inscenizacje z udziałem dzieci w Paderborn od kilku lat przygotowuje pani Margot Temme wraz z rodziną. Dochód z przedstawień przeznaczany jest przeważnie na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjno - Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Przemyślu. Niektórzy z uczestników wyjazdu w Polsce byli po raz pierwszy. Dyrekcja Ośrodka oprowadziła gości opowiadając o pracy ośrodka. Podopieczni ośrodka bardzo ciepło przyjęli niemiecką delegację.
W programie znalazło się zwiedzanie Przemyśla, w tym Muzeum Dzwonów i Fajek oraz spotkanie z Przemyskim Towarzystwem Przyjaciół Paderborn/Przemyśl. Czwarty dzień pobytu rozpoczął się od zwiedzania Fortu Łętownia, następnie uczestnicy udali się do Krasiczyna. Następnego dnia goście udali się z jednodniową wizytą do Lwowa. Przedostatni dzień rozpoczął się udziałem w meczu piłki nożnej: Paderborn-Przemyśl. W piątek 28 września do Przemyśla przybył również Burmistrz Paderborn Joseph Vőgele z małżonką, który również przyglądał się sportowym zmaganiom drużyn na parkiecie. Następnie udano się do Kalwarii Pacławskiej i Arłamowa. Ostatnim punktem pobytu było wspólne biesiadowanie przy ognisku. Podczas uroczystego zakończenia V Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych Robert Choma oraz Joseph Vőgele wspólnie wręczali trofea drużynom biorącym udział w turnieju.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGJoseph Vőgele Burmistrz Paderborn wrecza statuetkę Nazarowi Salichna zawodnikowi drużyny ze Lwowa najlepszemu bramkarzowi V Międzynrodowego Turnieju Służb Mundurowych (328,04KB)

JPGSpotkanie w Urzedzie Miejskim w Przemyślu na fotografii Heidi Wernerus-Neuman i Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla (418,37KB)

JPGPamiątkowe zdięcie z Jadwigą Kulpińską Dyrektorem Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego (428,55KB)

JPGHeidi Wernerus-Neuman wśród podopiecznych Ośrodka (387,36KB)

JPGGoście z niemiec dopingowali swoją drużynę w meczu pomiędzy Strażą Miejską w Przemyślu, a Policją Paderborn (297,57KB)

JPGPrzekazanie symbolicznego czeku przez członków Towarzystwa Przyjaciół Paderborn/Przemyśl (420,59KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 02-10-2007 14:30 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 24-03-2009 10:07

Na skróty