16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wykład "Kultura jako język"

Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego oraz Fundacja Wymiany Kulturowej toTu toTam zapraszają na wykład dr hab. Elżbiety Przybył-Sadowskiej, prof. UJ pt. „Kultura jako język”. Odbędzie się on 14 października br. (czwartek) o godz. 17.30 w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Grodzkiej 8.

Wykład jest częścią projektu Brave Kids Together Autumn autorstwa Fundacji Wymiany Kulturowej toTu toTam, skierowanego do dzieci i młodzieży z Przemyśla i okolic, w tym do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz zagrożonej wykluczeniem społecznym. Opiera się on m.in. na wspólnych warsztatach uczniów z Przemyśla i okolic oraz ich rówieśników z Etiopii, wśród których są też osoby niesłyszące.

Jak przekonują członkowie Fundacji, „Kultura jako język to temat ważki, ponieważ dzieci poprzez uczestnictwo w projekcie Brave Kids Together mają kontakt mimowolnie zarówno z językiem mówionym, którym jest zazwyczaj angielski, jak i z całym kodem kulturowym grup, które nas odwiedzają. Tym razem będą miały kontakt również z językiem migowym oraz kulturą etiopską. Chcemy, by również Rodzice mieli okazję spojrzenia na tę problematykę z perspektywy popularnonaukowej”.

Plakat wydarzenia ze zdjęciem wykładowczyni i zdjęciami dzieci w różnych strojach. 
Tekst: Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego PIBID
Fundacja Wymiany Kulturowej toTU toTAM
ΤοΤυToTam
zapraszają na wykład
dr hab. Elżbiety Przybył-Sadowskiej, prof. UJ
KULTURA JAKO JĘZYK
w ramach projektu Brave Kids Together Autumn
14 października 2021 r. | godz. 17.30
PBP, ul. Grodzka 8
WIĘCEJ INFORMACJI NA WWW.BIBLIOTEKA.PRZEMYSL.PL

Liczymy na Państwa obecność.

Monika Maziarz

Przemyska Biblioteka Publiczna

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 12-10-2021 15:20
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 12-10-2021 15:13