-0.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

VII Dzień Papieski w Przemyślu

   Pod hasłem „Jan Paweł II Obrońca Godności Człowieka” w dniu 14 października br. odbędzie się VII Dzień Papieski. W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu o godz. 10.00 rozpocznie się pierwszy punkt tegorocznych obchodów. O godzinie 11.30 w przemyskiej Bazylice Archikatedralnej odprawiona zostanie Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mariana Rojka połączona z obrzędem przyjęcia Światła i Krzyża Spotkań Młodych Archidiecezji Przemyskiej przez młodzież z Krosna. Po zakończeniu Eucharystii młodzież będzie miała możliwość zwiedzenia „Sali Papieskiej” w Muzeum Archidiecezjalnym.
   W dniu 15 października br. na Placu Niepodległości odbędzie się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika Jana Pawła II, w której wezmą udział Arcybiskup Józef Michalik Metropolita Przemyski oraz Arcybiskup Jan Martyniak Metropolita Przemysko - Warszawski Obrządku Greckokatolickiego. Na godzinę 18.45 zaplanowano początek przemarszu uczestników z Rynku Starego Miasta na Plac Niepodległości. W programie wystąpienia przedstawicieli władz miasta oraz duchowieństwa. Podczas części liturgicznej zostanie odsłonięty i poświęcony Pomnik Jana Pawła II.
   W dniu 20 października br. w Kościele OO Franciszkanów o godz. 10.00 odbędzie się finał Konkursu Plastycznego, Literackiego oraz Krótkich Form Teatralnych pod hasłem: „Moje Wzrastanie ku pełni człowieczeństwa”. O godz. 11.15 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego odbędzie się prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej, teatralnej i wokalno-muzycznej. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl