-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

I Ogólnopolskie Forum Rad Kobiet we Wrocławiu z przemyskim akcentem

Celem wydarzenia było poznanie się i integracja reprezentantek samorządów lokalnych w zespołach Rad Kobiet i Rad ds. Równego Traktowania, a także dyskusja o potrzebach i wyzwaniach kobiet w społecznościach lokalnych, promowanie inicjatyw i zapraszanie samorządów do zaangażowania w działania służące równouprawnieniu oraz edukacja w obszarze działań realizowanych na rzecz praw człowieka w Polsce i Europie.

Nasze miasto reprezentowały przedstawicielki Przemyskiej Rady Kobiet: Monika Lach i Wioletta Pantuła. Mimo tego, że Przemyska Rada Kobiet jest  jedną z najmłodszych pod względem powstania w kraju, Panie udowodniły, że nie próżnowały i mogły pochwalić się szeroką listą działań wspierających kobiety, promujących postawy równouprawnienia, aktywności fizycznej, postawy proekologiczne, a także podkreślające siłę kobiety wynikającą z jej samozaparcia i życiowych trudności, niejednokrotnie bólu i traumy.

 

 

 

 

Rok 2021 to rok kobiet. Jak głosi hasło Forum: ,,teraz jest nasz czas". Na Forum Przemyska Rada Kobiet zintegrowała się z Wrocławską Radą Kobiet oraz zapoznała się z przedstawicielkami z pozostałych regionów.

Zdjęcia: Wioletta Pantuła - Przemyska Rada Kobiet

 

Opublikował: Maciej Wolański | Data publikacji: 07-10-2021 11:24
Modyfikował: Maciej Wolański | Data modyfikacji: 07-10-2021 11:27