2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Premierowy koncert promujący autorską płytę "Melanforia" Voytka Soko Sokolnickiego

Cinematic voice. Artysta niezależny, śpiewak operowy, plastyk, saksofonista, reżyser koncertów, a także jeden z trzech tenorów zespołu Tre Voci – Voytek Soko Sokolnicki gościł na Zamku Kazimierzowskim.
 

Melancholijnie i euforycznie
Zamkowy koncert był pierwszą, wykonaną na żywo prezentacją wszystkich utworów z najnowszej płyty (premiera 5 sierpnia br.) Voytka Soko Sokolnickiego. Tytuł „MELANFORIA” powstał z połączenia słów melancholia oraz euforia i pokazuje właśnie takie artystyczne oblicze zdobywcy wielu prestiżowych nagród. Sam twórca o swoim dziele mówi tak: „Jest dla mnie czymś w rodzaju podróży przez wspomnienia, emocje i chwile mojego życia”. Koncert – jak można się było spodziewać – przyjęty został entuzjastycznie.

Wojciech Sokolnicki na scenie Zamku w tle wyświetlona okładka płyty ze zdjęciem artysty i napisem nowy album melanforia

Niespodzianka wieczoru
Swoistą „wisienką na torcie” okazały się dwa utwory na „nieuchronny” bis, które bohater wieczoru wykonał – to właśnie ta niespodzianka – ze swoja małżonką, sopranistką Agnieszką Sokolnicką.

Wojciech i Agnieszka Sokolniccy na scenie
Nowy sezon artystyczny
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK – za którego sterami stoi dyr. Renata Nowakowska – zawsze wyznacza sobie okresowe cele. Koncertem znakomitego tenora rozpoczął się nowy artystyczny sezon w tej instytucji. Jeżeli cały będzie taki jak ten niedzielny wieczór, to naprawdę najbliższy czas zapowiada się imponująco.

Podziękowania dla wokalistów i zespołu do Dyrektor Nowakowskiej

Voytek Soko Sokolnicki
Jeden z solistów crossoverowego zespołu Tre Voci, który odnosi sukcesy na międzynarodowych i polskich scenach koncertowych. Muzycy zostali okrzyknięci przez portal Onet Plejada największym odkryciem operowym roku 2017. Artysta w ostatnich latach nagrał trzy płyty: z liryką wokalną, czyli pieśniami różnych kompozytorów pt. „Nebbie” wraz ze wspaniałym pianistą Michałem Francuzem; płytę „Sokolniccy Duett” z sopranistką o słowiczym głosie Agnieszką Sokolnicką (prywatnie żoną) oraz płytę „With Love” z zespołem Tre Voci.

Agnieszka Sokolnicka
Artystka występuje na deskach wielu Teatrów w kraju i za granicą. Solistka zespołu „Sopranissimo”, którego jest założycielką. Artystka odnosi ponadto międzynarodowe sukcesy występując w duecie SOKOLNICCY wraz ze swoim mężem Voytkiem Soko Sokolnickim. Dwie indywidualności, dwa rożne glosy, obdarzeni charyzmą i pasją śpiewu. W swych koncertach łączą swobodnie różne gatunki muzyki: od opery przez słynne tematy muzyki filmowej, rozrywkowej, musical, operetkę, aż do muzyki sakralnej. Ich niepowtarzalne, zgrane głosy zachwycają siłą ekspresji i kunsztem wokalnym.

Premierowy koncert promującym autorską płytę „Melanforia” Voytka Soko Sokolnickiego patronatem objęła TVP3 Rzeszów.

 

 

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński
 

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 05-10-2021 10:23
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 05-10-2021 10:26