Ogólnopolska Karta Seniora

                                            

Informujemy, że Gmina Miejska Przemyśl przystąpiła do Programu „Gmina Przyjazna Seniorom” oraz „Ogólnopolska Karta Seniora” realizowanego przez Stowarzyszenie MANKO z siedzibą w Krakowie. Ogólnopolska Karta Seniora umożliwia korzystanie ze zniżek w rozmaitych punktach znajdujących się na terenie całej Polska. Są to przede wszystkim sanatoria, biura podróży, restauracje, hotele, instytucje kultury oraz wiele punktów usługowych – pełna lista firm będących partnerami Programu „Ogólnopolska Karta Seniora” i honorujących Kartę znajduje się na stronie: https://glosseniora.pl/gdzie-skorzystac-z-karty/.

Aby otrzymać Ogólnopolską Kartę Seniora, każdy mieszkaniec miasta Przemyśla, który ukończył 60 rok życia może zgłosić się do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Przemyślu celem wypełnienia formularza zgłoszeniowego dla uczestników Programu „Ogólnopolska Karta Seniora”. Formularz dostępny jest na stronie internetowej miasta Przemyśla (link poniżej). Przy odbiorze karty należy okazać dowód osobisty w celu weryfikacji wieku wnioskodawcy. Karta wydawana jest bezpłatnie i bezterminowo.

Partnerzy Programu

Partnerem Programu może zostać każda firma bądź instytucja, która będzie honorowała Ogólnopolską Kartę Seniora przygotowując specjalną ofertę dla osób 60+.

Wystarczy, że przedstawiciel firmy wypełni formularz zgłoszeniowy (do pobrania pod artykułem) i złoży w Urzędzie Miejskim w Przemyślu, w Wydziale Spraw Społecznych ul. Ratuszowa 1 lub osobiście prześle jego skan drogą elektroniczną na adres , czy też pocztą tradycyjną na adres Stowarzyszenia MANKO – Al. J. Słowackiego 46/30, 30 – 018 Kraków.

Każdy przedsiębiorca sam ustala rodzaj i wysokość zniżki lub ofertę dla seniorów. Tym samym ma szanse zyskać stałych klientów, korzystających świadomie z jego usług. Może to być ulga całoroczna, bądź okazjonalna (np. przed świętami) w przypadku sklepów na zakup danego artykułu.

Co przedsiębiorca otrzymuje w zamian?

  • Wpis na listę firm honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora,
  • Certyfikat i naklejkę Programu Ogólnopolska Karta Seniora,
  • Publikację danych adresowych i znaków firmowych wraz z wykazem oferowanych ulg i zniżek na stronie internetowej projektu,
  • Uczestnictwo w Programie daje możliwość zwiększenia swojej rozpoznawalności oraz pozyskania nowej grupy stałych klientów.

Biorąc pod uwagę, że Gmina Miejska Przemyśl jest Partnerem w Programie, przedsiębiorca przystępując do Programu nie wnosi opłaty za pakiet podstawowy, chyba, że deklaruje skorzystanie z pakietu ekstra.

Serdecznie zapraszamy firmy, które zechciałyby przystąpić do Programu do kontaktu ze Stowarzyszeniem MANKO lub z Wydziałem Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Przemyślu ( nr tel.  16 675 20 99) !

DOKUMENTY DO POBRANIA:

PDFFormularz-Ogolnopolska-Karta-Seniora-2023.pdf (271,17KB)
PDFFormularz zgłoszeniowy dla Partnerów Ogólnopolska Karta Seniora.pdf (4,41MB)
PDFWzór Karty Seniora.pdf (1,68MB)
PDFRegulamin Ogólnopolskiej Karty Seniora.pdf (399,98KB)

Opublikował(a): Łukasz Palko Modyfikował(a): Sylwia Góral Data modyfikacji: 26-03-2024 08:20

Na skróty