Stowarzyszenie ,,Damy i Huzary" z wizytą w Urzędzie

Dzisiaj, tj. 2 września na zaproszenie Prezydenta Miasta Przemyśla w tut. Urzędzie odbyło się spotkanie z przedstawicielami nowego Stowarzyszenia działającego na terenie miasta ,,Damy i Huzary". Podczas spotkania Zastępca Prezydenta Miasta Pan Bogusław Świeży wraz z Naczelnikiem Wydziału Promocji i Kultury Januszem Łukasiewiczem podziękowali członkom Stowarzyszenia za bezinteresowny udział w przedsięwzięciu jakim było otwarcie Podkarpackiego Szlaku Filmowego w Przemyślu, a także wyrazili nadzieję na dalszą współpracę w zakresie szeroko rozumianej kultury i promocji.

 

 

 

11 lipca br. w Przemyślu otworzono Podkarpacki Szlak Filmowy. Filmowcy z Polski pokochali Przemyśl za jego wyjątkową architekturę i klimat. Miasto wielokrotnie grało w filmach i serialach telewizyjnych, także w tych reżyserowanych przez wybitnych artystów. W historii kinematografii miasto zapisało się zarówno docenionymi przez krytyków dziełami sprzed wielu lat, jak i najnowszymi produkcjami współczesnego kina.

Jednym z punktów programu otwarcia Podkarpackiego Szlaku Filmowego była inscenizacja planu filmowego ,,Młody Piłsudski" na schodach rycerskich z udziałem aktorów ze Stowarzyszenia ,,Damy i Huzary" pod przewodnictwem założyciela Teatru S.A.N. Rafała Paśki.

 

DSC_0398.jpeg

 

 

Opublikował(a): Maciej Wolański Data publikacji: 02-09-2021 11:38 Modyfikował(a): Maciej Wolański Data modyfikacji: 02-09-2021 11:43

Na skróty