0 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021 / 2022

Dzisiaj tj. w środę 1 września 2021 r. uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021 / 2022 miała miejsce we wszystkich szkołach i placówkach edukacyjnych w Przemyślu. Po wakacyjnym wypoczynku i po ciężkim roku, który mamy za sobą nadszedł czas wytężonej pracy zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Przemyślu podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego Bogusław Świeży Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla życzył uczniom i pedagogom owocnej pracy zwracając jednocześnie uwagę na problemy i zasady związane z pandemią, bo tylko w ten sposób będzie można pracować razem i nie wracać do nauczania zdalnego. Życzył również uczniom rozwijania swoich pasji i zainteresowań oraz znalezienia w szkole tego, co pozwoli w przyszłości zrealizować pragnienia i marzenia życiowe.

Przybyłych powitał Tomasz Dziumak Dyrektor I Liceum, podziękował i pogratulował młodzieży wyboru szkoły, zapraszając wszystkich na 24 września, kiedy to odbędzie się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na licealistę. Na koniec Pan Dyrektor życzył wszystkim aby ten rok był rokiem bezpiecznym, dobrym, pełnym miłych wrażeń, sukcesów i pełnym zadowolenia.

Podczas tej inauguracji roku szkolnego Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie nadkom. Sobiesław Szydło opowiadał o nowej klasie celno – skarbowej, która zacznie tu funkcjonować pod patronatem IAS. Uczniowie klasy będą realizować program nauczania tak jak każda inna klasa licealna, a dodatkowo  w planie nauczania znajdzie się przedmiot pod nazwą podstawy wiedzy celno-skarbowej. Uczniowie klasy będą mieli również zajęcia praktyczne, które pokażą „od kuchni” pracę w Izbie Administracji Skarbowej.

Na zakończenie Pani Dorota Thier – Prezes Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, powitała serdecznie uczniów klas pierwszych dziękując za dołączenie licealnej społeczności, życząc dużo energii, cierpliwości i optymizmu!

 

 

fot. Grzegorz Karnas

Opublikował: Grzegorz Karnas | Data publikacji: 01-09-2021 13:23
Modyfikował: Grzegorz Karnas | Data modyfikacji: 01-09-2021 13:59