-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Promocja tomiku wierszy "Życiorys niedowcieleń"

12 sierpnia o godz. 18.00 Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na spotkanie z poezją D'Arii Galickiej - poetki z Przemyśla, mieszkającej obecnie w Lublinie, która zaprezentuje swoje utwory z wydanego w tym roku tomiku wierszy pt. "Życiorys niedowcieleń".  D'Aria Galicka zaprezentuje siebie i swoje utwory w nastrojowej oprawie muzycznej w wykonaniu przemyskiego barda Jerzego Markowicza.

D'ARIA GALICKA – przemyślanka jak sama mówi  „na wygnaniu” zamieszkująca w Lublinie. Marzycielka-imaginantka, poetka niedoskrzydlona, bajarka, pieśniarka, animatorka kultury. Z niedokształcenia anglistka, z duszy romantyczka,  humanistka o wielokulturowych zainteresowaniach, wielbiąca taniec i śpiew, “Piękno i Słowo”; miłośniczka natury i dalekich wędrówek (także w wyobraźni).

Weganka zaintrygowana szeroko pojętą duchowością. Realizująca się zarówno w rozmaitych formach artystycznego wyrazu (od poezji, przez śpiew i teatr po rękodzieło artystyczne), jak i w działalności społecznej.

Autorka i reżyserka spektakli poetyckich: „Refleksyjność moja codzienna” (2010); „Przemiany” (2011); „Gdzie Rusałki mówią dobranoc” (Lublin Miasto Poezji 2011); „Skrzydłem trąceni” (2012).

Założycielka grupy poetycko-literackiej ‘c.d.n.’, działającej przy ACK UMCS „Chatka Żaka”; organizatorka i prowadząca liczne warsztaty artystyczno-kulturalne i okołoliterackie oraz spotkania autorskie.

Autorka i realizatorka „Festiwalu bajkotworzenia” (2012 – 2016) oraz cyklu wydarzeń „Spotkania z Kulturami Świata” (2013 – 2016); współorganizatorka  „Dni Celtyckich” (2002) i Lubelskiego Przeglądu Poetyckiego „Strojne w biel czyli Zima z Bazuną” (2013, 2014). Kilkukrotna uczestniczka Dorocznego Spotkania Poetów organizowanego przez CK w Przemyślu. W zeszłym roku uhonorowana III miejscem w konkursie "O wstęgę Sanu", w tym roku dzięki stypendium Prezydenta Miasta Lublina  wydała długo wyczekiwany tomik wierszy zebranych z kilku dekad tworzenia pt. "Życiorys niedowcieleń". Tomiki będą do nabycia, dla chętnych wraz z dedykacją Autorki.

Plakat wydarzenia z programem: Centrum Kulturalne w Przemyslu
WIECZÓR POETYCKI
D'ARTI GALICKIEJ
12.08.2021 r.
godz. 18.00
W programie :
prezentacja wierszy Autorki
z.tomiku „ŻYCIORYS NIEDOWCIELEN
(Lublin-Przemyśl 2021)
- recital Jerzego Markowicza
z Przemyśla
WSTĘP WOLNY
(obowiązuje režim sanitarny)
Klub „Piwnice” CK
Centrum Kulturalne w Przemyślu
ul. St. Konarskiego 9

JERZY MARKOWICZ – znany przemyski bard, śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Wykonuje zarówno utwory z nurtu poezji śpiewanej, jak i znane standardy i popularne polskie przeboje, nadając im zawsze własny, oryginalny ton i ciekawą interpretację. Jego występy niejednokrotnie towarzyszyły działaniom kulturalnym w naszym mieście.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 06-08-2021 08:26
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 06-08-2021 08:26