1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Tour de Pologne także dla amatorów i juniorów

Wielkiej imprezie sportowej, czyli Tour de Pologne, która zawita do Przemyśla już 10 sierpnia, towarzyszą także dwie inne skierowane do amatorów i juniorów. Ta pierwsza może szczególnie zainteresować mieszkańców Przemyśla i okolic, ponieważ będzie rozgrywana na fragmencie trasy Tour de Pologne UCI World Tour, w pobliżu Arałamowa. 

W Tour de Pologne Amatorów kolarze będą rywalizowali 10 sierpnia, tuż przed wyścigiem zawodowców. To impreza, która powstała z pasji do kolarstwa. Od początku istnienia, czyli od 2010 roku, towarzyszy Tour de Pologne UCI World Tour. W pierwszej edycji wystartowało 700 uczestników, dzisiaj na trasę rusza kilka razy więcej zawodników. Tour de Pologne Amatorów stał się jednym z największych i najbardziej prestiżowych wyścigów szosowych w Polsce. 

Tour de Pologne Amatorów to nie tylko walka z samym sobą i z plejadą znakomitych rywali, ale także okazja do wielu ciekawych spotkań i przeżycia wspaniałej przygody. Dodatkowo uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, wyjątkową oprawę i piękną atmosferę. To impreza, bez której trudno wyobrazić sobie kalendarz prawdziwego fana kolarstwa. W 2021 r. zapraszamy 10 sierpnia do Hotelu Arłamów na ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego.

Plakat Tour de :Pologne amatorów. Grafika przedstawiająca sylwetki kolarzy na tle wzgórz   z programem imprezy: ORLEN Tourde Pologne
amatorów
Memoriał Ryszarda Szurkowskiego
10.08.2021
ARŁAMÓW
ZAPRASZA CZESŁAW LANG
PROGRAM WYŚCIGU:
09.08.2021
09:00 - 20:30
BIURO ZAWODÓW
ODBIÓR NUMERÓW STARTOWYCH
10.08.2021
07:00 - 08:30 BIURO ZAWODÓW
09:00 START WYŚCIGU
15:00 ZAMKNIĘCIE TRASY
15:00 DEKORACJA ZAWODNIKÓW
ARŁAMÓW
LANGTEAM
ORLEN
HOTEL
* * * *
TOURDEPOLOGNEAMATOROW.PL

Tour de Pologne Junior to cykl wyścigów dla dzieci i młodzieży towarzyszący naszemu narodowemu wyścigowi kolarskiemu Tour de Pologne UCI World Tour. Jego głównym założeniem jest promocja aktywnego spędzania czasu jako elementu prawidłowego wychowania oraz rozwoju dzieci i młodzieży poprzez sport, a także popularyzacja jazdy na rowerze i kolarstwa. Impreza jest rozgrywana w terminie 11 - 15 sierpnia br. 

Tour de Pologne Junior umożliwia licencjonowanym kolarzom oraz zawodnikom ze szkółek kolarskich profesjonalną rywalizację na najwyższym poziomie. Na wszystkich czeka towarzystwo światowych gwiazd kolarstwa, szansa ścigania się na fragmencie trasy Tour de Pologne, fantastyczna atmosfera i nagrody.

W sezonie 2021 zostaną rozegrane cztery wyścigi – w Rzeszowie, Bielsku-Białej, Katowicach i Krakowie. Zawodnicy będą rywalizować w kategoriach Żak i Młodzik i walczyć o zwycięstwa etapowe i wygraną w klasyfikacji generalnej, a także w klasyfikacji drużynowej. Do zobaczenia na trasie!

Plakat imprezy: dwójka młodych, uśmiechniętych kolarzy i treść: Tour de Pologne Junior 2021 Memoriał im. Mariana Więckowskiego 11.08 Rzeszów, 13.08. Bielsko Biała, 14.08 Katowice, 15.08 Kraków
Patronat Honorowy Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Sponsor Główny Orlen Paliwa
Organizator Langteam
tourdepolognejunior.pl

image001.jpeg

bilboard_6x3.jpeg

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 04-08-2021 08:22
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 04-08-2021 08:21