78. Tour de Pologne. To już dzisiaj!

Drodzy mieszkańcy i turyści odwiedzający nasze miasto, 

sportowe emocje towarzyszyły nam w ciągu ostatnich tygodni podczas oglądania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020 i Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Taką sportową rywalizację przeżywamy jednak najmocniej oglądając ją na żywo, a taką niepowtarzalną okazję będziemy mieć w Przemyślu już 10 sierpnia oglądając zmagania kolarzy biorących udział w 78. Tour de Pologne.

Logo_TDP.png

zdjęcie finiszujących kolarzy na jednym z etapów Tour de Pologne
Ten najsłynniejszy polski wyścig kolarski, gromadzący najlepsze na świecie drużyny zawitał w końcu do naszego miasta! Organizatorzy Touru docenili nie tylko walory widokowe Przemyśla i okolic, ale także wymagającą technicznie trasę, która wzmocni sportową jakość zmagań, a zapewne będzie także zastrzykiem adrenaliny dla kolarzy, jak i dla nas – kibiców.
Cieszymy się, że Przemyśl i jego mieszkańcy będą częścią imprezy sportowej tej rangi i mamy nadzieję, że II etap 78. Tour de Pologne z metą na przemyskim Zniesieniu, z którego można podziwiać panoramę naszego pięknego miasta, będzie także doskonałą promocją Przemyśla.
Przekazujemy Państwu ten informator chcąc dostarczyć, jak najwięcej wiadomości na temat wyścigu, licząc jednocześnie na Państwa wyrozumiałość wobec nieuniknionych utrudnień wynikających z organizacji tak wielkiej imprezy sportowej. Prosimy o zapoznanie się z nimi, cierpliwość, a przede wszystkim korzystanie z możliwości oglądania tej wspaniałej imprezy sportowej na żywo i gorący doping na trasie II etapu 78. Tour de Pologne!

Wojciech Bakun
Prezydent Miasta Przemyśla

mapa Polski z opisem etapów i miast startu i mety poszczególnych etapów

Trasa etapu Zamość - Przemyśl

mapa przejazdu kolarzy przez Przemyśl

 

Utrudnienia w ruchu

W związku z przejazdem przez Przemyśl kolarzy podczas II Etapu 78 Tour de Pologne informujemy, iż 10 sierpnia wystąpią utrudnienia w ruchu pojazdów (w tym komunikacji miejskiej). 


W tym dniu wystąpią czasowe utrudnienia i zamknięcia ruchu drogowego na trasie przejazdu wyścigu w Przemyślu.
Trasa wyścigu przez Miasto prowadzi następującymi ulicami: Buszkowicka, Stefana Rogozińskiego, płk. Marcina Borelowskiego, Most Ryszarda Siwca, pl. św. Floriana, wyb. Wodroowa Wilsona, Jagiellońska, Juliusza Słowackiego, Herburtów, następnie kolarze udadzą się na pętlę w kierunku Kalwarii Pacławskiej.
Powrót kolarzy do miasta ulicami: Herburtów, Juliusza Słowackiego, Basztową, Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, Jerzego Popiełuszki, Tatarska. Meta etapu będzie ulokowana na ul. Przemysława, na wysokości krzyża Zawierzenia.
Całkowite zamknięcie trasy przejazdu nastąpi na około 1 godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu. Planowane zamknięcie dróg w Przemyślu nastąpi od około godziny 16:00. Ruch będzie stopniowy przywracany na części ulic bezpośrednio po przejeździe wyścigu, który planowany jest w Przemyślu ok godz. 17:15.


Z racji umiejscowienia w naszym mieście mety etapu zamknięcie ruchu w ciągu ulic Herburtów, Juliusza Słowackiego, Basztowa, Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, Jerzego Popiełuszki będzie trwało do czasu całkowitego zakończenia etapu.
Policja i służby organizatora zastrzegają, że podany czas utrudnień może ulec zmianie.


Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa obsłudze wyścigu oraz przygotowanie scenografii mety całkowicie wyłączone z ruchu w dniu 10.08.2021 w godzinach 06:00 do 22:00 zostaną:

 • ulica Bakończycka - od skrzyżowania z ulicą Przemysłową do skrzyżowania z ulica Pustą,
 • ulica Przemysława - od skrzyżowania z ulicą Grochowską do skrzyżowania z ulica Tatarską, 
 • ulica Tatarska - na całej długości z wyłączeniem ruchu poprzecznego, 
 • ulica Pasteura od skrzyżowania z ulica Tatarską do skrzyżowania z ulica Ziemowita.

W dniach 9-10.08.2021 będą obowiązywały zakazy zatrzymywania się na następujących ulicach:

 • Juliusza Słowackiego, 
 • Basztowa, 
 • Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, 
 • Jerzego Popiełuszki, 
 • Tatarska.

Parkowanie lub pozostawienie pojazdów w dniach 9-10.08 na wyżej wymienionych ulicach wbrew obowiązującemu w tym czasie oznakowaniu drogowemu skutkować będzie - na podstawie: art. 130 a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o Ruchu Drogowym (Dz.U 2021 poz. 450) ich odholowaniem na koszt właściciela.


Z powodu zamknięcia dla ruchu ulicy Tatarskiej wraz z ruchem poprzecznym w dniu 10.08.2021 w godzinach 06:00 do 22:00 nie będzie możliwości wyjazdu/dojazdu do posesji położonych na następujących ulicach:

 • Władysława Jagiełły,
 • Skalna, 
 • Żwirowa, Rodzinna, 
 • o. Krystyna Szykowskiego, Sąsiedzka, 
 • Różana, Biskupa Józefa Fischera, 
 • ks. Jakuba Fedkiewicza., 

W związku z trwającymi uzgodnieniami mogą pojawić się kolejne zmiany w organizacji ruchu, o których będziemy informować w kolejnych komunikatach na stronie internetowej www.przemysl.pl
Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które chcą przemieszczać się po terenie miasta Przemyśla swoimi pojazdami w trakcie trwania wyścigu kolarskiego, aby korzystali z obwodnicy miasta oraz układu komunikacyjnego na Zasaniu, unikając ulic w ciągu trasy przejazdu
wyścigu przebiegającej przez centrum miasta.

mapa opisująca utrudnienia w ruchu

 

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z organizowanym w Przemyślu etapem wyścigu kolarskiego Tour de Pologne i wynikającym z tym zamknięciem ulic informujemy, że kursowanie autobusów komunikacji miejskiej w dniu 10.08.2021 r. na obszarze miasta Przemyśla oraz gmin ościennych zostanie zawieszone lub zmienione w poszczególnych przedziałach czasowych:

 • W okolicach godz. 15:30 - 18:00 zostaną zawieszone wszystkie linie na terenie miasta i gmin ościennych, 
  mzk_M.jpeg
 • W okolicach godz. 15:30 - 20:00 zostaną zawieszone kursy realizowane ulicą Słowackiego tj.: linie nr 3, 4, 8, 16, 24, 28, w tym także na terenie miejscowości: Nehrybka, Hermanowice, Malhowice, Stanisławczyk, Pikulice, Grochowce, Witoszyńce. W godz. 18:00 -20:00 w/w linie będą kończyć bieg na ulicy Jagiellońskiej lub Zajezdni MZK, 
 • Na przestrzeni całego dnia zostanie zawieszone kursowanie linii nr 28 ulicami Przemysława i Pasteura. Kursy tej linii w godz. 6:00 - 15:30 oraz w godz. 20:00 - 22:00 będą kończyć i rozpoczynać bieg na przystanku „Słowackiego - Szpital”, 
 • Na przestrzeni całego dnia zostaną zmienione trasy przejazdów linii nr 5 oraz 10 w obrębie dzielnicy ,,Bakończyce” (pominięcie przystanków przy ulicy Żołnierzy 1 AWP - z wykorzystaniem przystanku ,,Dworskiego PKS). W godz. od 6:00 do 16:00 trasa przejazdu będzie przebiegać ulicą Słowackiego natomiast w godz. od 18:00 do 20:00 ulicami Dworskiego i Mickiewicza.

Szczegółowe rozkłady jazdy będą dostępne na stronie: mzk.przemysl.pl 
Informacje w sprawie kursowania autobusów dostępne również pod nr telefonów:

 • Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Urzędu Miejskiego w Przemyślu Tel. 16 675 20 19, 
 • Dyspozytor MZK Sp. z o.o. w Przemyślu: Tel. 16 678 60 69

W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych, dodatkowych okoliczności związanych z utrudnieniami w ruchu drogowym, planowane na ten dzień rozkłady jazdy poszczególnych linii mogą ulec zmianie.

Poradnik kibica

Trasa 78 Tour de Pologne tym razem zagościła do południowo-wschodniej Polski. Etap II Zamość - Przemyśl jest nazywany tym, który może przyczynić się do rozstrzygnięcia losów całego wyścigu. Wzgórze Zniesienie, gdzie znajduje się meta jest ciężkie do zdobycia pieszo, a co dopiero rowerem. Etap ten nie bez powodu nazywany jest przez komentatorów królewskim. Zapewne duża liczba kibiców przyjedzie oglądać zmagania kolarzy, w Przemyślu.


Warto kibicować!
Oto kilka najlepszych miejsc gdzie nie może Was zabraknąć, żeby podziwiać wyścig. Kolarze wjadą do miasta od strony Buszkowic, początkowo
trasa przejazdu będzie przebiegać przez ulice Buszkowicką, Rogozińskiego, Borelowskiego i Wilsona. Na tym odcinku najciekawszym miejscem do oglądania zmagań wydają się okolice Mostu Siwca oraz wały wzdłuż ulicy Wilsona, skąd doskonale będzie widać peleton przejeżdżający pomiędzy mostem drogowym a kolejowym.
Następnie trasa wyścigu biegnie w lewo w ulicę Jagiellońską, która charakteryzuje się dużą szerokością. Widok kolarzy jadących ulicami miasta będzie doskonałym materiałem dla fotoreporterów. 
Wyścig z Przemyśla będzie wyjeżdżał w kierunku Kalwarii Pacławskiej ulicą Słowackiego oraz Herburtów. Kibice będący na tych ulicach będą mogli aż dwukrotnie obejrzeć przejazd peletonu. Szczególnie ciekawie zapowiada się ostatnie 3 kilometry etapu, to tam zapewne rozstrzygnie się walka o zwycięstwo.
Ulica Tatarska będzie areną najcięższych zmagań, podjazd sięgający 13% spowoduje, że kolarze będą tam jechać trochę wolniej, warto to zobaczyć z bliska. 
Meta etapu znajduje się w jednym z najpiękniejszych miejsc naszego miasta na Zniesieniu, skąd rozciąga się niesamowita panorama na dolinę rzeki San i Miasto Przemyśl.
Nie czekaj - Przyjedź do Przemyśla i zobacz finisz II Etapu 78 Tor de Pologne.

TdP_LOW-RES_PHOTO_Szymon Gruchalski (8).jpeg

Opublikował(a): Witold Wołczyk Data publikacji: 02-08-2021 15:21 Modyfikował(a): Witold Wołczyk Data modyfikacji: 10-08-2021 09:07

Na skróty