1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Od piątku 30 lipca zmiana organizacji ruchu na remontowanej drodze Przemyśl – Medyka

Zmotoryzowanym przypominamy, że od dzisiaj tj. 30 lipca 2021 na okres ok. 4 miesięcy w związku z pracami na drodze Przemyśl-Medyka ruch będzie się odbywał w obu kierunkach po nowo wybudowanej jezdni prawej (kierunek Przemyśl - Medyka) na odcinku za skrzyżowaniem z drogą powiatową Hurko - Jaksmanice aż do wysokości drogi powiatowej Chałupki Medyckie - Medyka Towarowa (przy dawniej stacji Orlen).

DK28 Przemyśl-Medyka. Fot. Archiwum GDDKiA Oddział w Rzeszowie

fot.Archiwum GDDKiA Oddział w Rzeszowie

Ważne

Bardzo prosimy o stosowanie się do obowiązującego oznakowania oraz komunikatów osób kierujących ruchem. Pozwoli to zapewnić bezpieczeństwo kierowcom, pieszym, a także osobom pracującym przy realizacji zadania.

Z uwagi na wzmożony ruch na przejściu granicznym Medyka-Szeginie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w miejscu wyjazdów z budowy. Ze względu na konieczność wjazdu lub wyjazdu z terenu prowadzonych robót może występować chwilowe zatrzymanie ruchu, wszystkich kierowców bardzo prosimy o wyrozumiałość.

Zakres inwestycji obejmuje rozbudowę istniejącej DK nr 28 do dwóch pasów w każdym kierunku oraz rozszerzenie prawej jezdni do sześciu pasów dla pojazdów oczekujących na odprawę graniczną na długości 0,5 km przy dojeździe do granicy w kierunku Ukrainy. Wzmocniona zostanie nawierzchnia, rozbudowane skrzyżowania, powstaną chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe, a także dodatkowe jezdnie i zjazdy. Wykonane prace zapewnią odpowiednie parametry nośności nawierzchni, poprawią warunki ruchu i bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom drogi kierującej do przejścia granicznego. Obecnie prace prowadzone są na całym odcinku drogi. Aktualnie realizowane są roboty związane z wykonaniem nasypów, warstw konstrukcyjnych, roboty brukarskie oraz roboty branżowe elektroenergetyczne, teletechniczne i sanitarne. Termin ukończenia zadania planowany jest na lipiec 2022 roku.


Powiązane treści:

  • droga_Przemyśl_Medyka.jpeg Zmiana organizacji ruchu DK nr 28 19-07-2021 14:06

    Główny wykonawca rozbudowy Drogi Krajowej 28 na odcinku Przemyśl - Medyka informuje kierowców o zmianie organizacji ruchu na tym odcinku, która zostanie wprowadzona już 23 lipca br.

  • droga_Przemyśl_Medyka.jpeg Wkrótce rozbudowa drogi Przemyśl - Medyka 31-01-2020 09:57

    Jeżeli do końca stycznia nie wpłyną żadne odwołania, wkrótce podpisana zostanie umowa z wybranym 21 stycznia br. wykonawcą rozbudowy drogi krajowej nr 28 na odcinku Przemyśl-Medyka. Najkorzystniejszą ofertę modernizacji ważnej dla naszego miasta i regionu drogi prowadzącej do polsko - ukraińskiego przejścia granicznego Medyce - Szeginiach przedstawiło w przetargu Konsorcjum firm: PBI Infrastruktura S.A., PBI WMB Sp. z o.o. i Inżynieria Rzeszów S.A.  Konsorcjum zadeklarowało zrealizowanie prac o wartości 93 650 418,20 zł, w terminie 19 miesięcy od daty zawarcia umowy (wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie).

Opublikował: Rafał Porada | Data publikacji: 30-07-2021 07:21
Modyfikował: Rafał Porada | Data modyfikacji: 30-07-2021 07:44