Przemyski PTTK zaprasza na cykl wycieczek

Końcówka lipca i sierpień zapowiadają się niezwykle ciekawie dla miłośników zwiedzania okolic Przemyśla z przewodnikiem, zarówno, tych którzy chcą odkrywać tajemnice Ziemi Przemyskiej pieszo, jak i rowerem. Kruhel, Pruchnik, Michałówka, Miękisz stary i Nowy, Chotyniec - to główne cele tych wycieczek.

Zdjęcie Cerkwi Wniebowstąpienia
Pańskiego na Kruhelu

Termin: 23.07.2021 (piątek)

„Tajemnice drewnianych miasteczek – wyprawy w poszukiwaniu podcienia.”
Jedyna drewniana cerkiew Przemyśla - trasa piesza

detal_kruhel.jpeg
Program wyprawy pieszej:
Dojazd na miejsce zbiórki we własnym zakresie autobusem MZK linia nr 18 (kierunek Prałkowce) np. z ul. Jagiellońskiej 8:34 .
Spotkanie z przewodnikiem o godz. 8:45 na przystanku Rosłońskiego - Sanocka. Spacer pieszy na Kruhel Wielki. Dawna cerkiew drewniana Wniebowstąpienia Pańskiego i pobliski kościółek Matki Bożej Królowej Polski. Przejście na punkt widokowy nad Kruhelem. Zejście dawną drogą forteczną do Prałkowiec, zwiedzanie kościoła Matki Bożej Zbaraskiej, w pobliżu drewniana dzwonnica, kaplica św. Anny. 
Długość trasy spaceru 6 km.
Program jest ramowy, może ulec zmianie.
Udział jest bezpłatny. Uczestnicy obowiązkowo ubezpieczają się od NNW we własnym zakresie. Dodatkowo płatne są ew. wstępy do obiektów, wolne datki.
Na wycieczkę obowiązują zgłoszenia w PTTK Przemyśl tel. 16 678 53 74, e-mail  . Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Zdjęcie Cerkwi Wniebowstąpienia
Pańskiego na Kruhelu

Termin: 01.08.2021 (niedziela)

„Tajemnice drewnianych miasteczek –wyprawy w poszukiwaniu podcienia.”
Jedyna drewniana cerkiew Przemyśla – rowerem

Program wyprawy rowerowej:

detal_kruhel.jpeg

Spotkanie z przewodnikiem o godz. 8:30 na ulicy Piłsudskiego przy Pomniku Zesłańców Sybiru. (obok kładki nad Sanem).
Przejazd trasą rowerową wzdłuż Sanu do Prałkowiec. Zwiedzanie kościoła Matki Bożej Zbaraskiej, w pobliżu drewniana dzwonnica. Przejazd na Kruhel Wielki, dawna cerkiew drewniana Wniebowstąpienia Pańskiego i pobliski kościółek Matki Bożej Królowej Polski. Przejazd trasą forteczną wielu zakrętów na Fort VII Prałkowce. Powrót przez Dybawkę Górną do Przemyśla.
Program ramowy, może ulec zmianie.
Udział jest bezpłatny. Uczestnicy obowiązkowo ubezpieczają się od NNW we własnym zakresie. Dodatkowo płatne są ew. wstępy do obiektów. Rower we własnym zakresie.
Na wycieczkę obowiązują zgłoszenia w PTTK Przemyśl tel. 16 678 53 74, e-mail  . Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Drewniane budynki w Pruchniku

Terminy: 04 sierpień 2021 (środa)

detal_Pruchnik.jpeg
Program wyprawy:
Zbiórka i spotkanie z przewodnikiem o godz. 8:20 parking Plac Rybi (obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej). Wyjazd o godz. 8:30 z Przemyśla. Przejazd z przewodnikiem do Pruchnika.
Zwiedzanie zabytkowego centrum Pruchnika z zabudową małomiasteczkową, kościół św. Mikołaja, przejazd na górę Iwa z wieżą widokową, panorama Pruchnika, obelisk tatarski. XVII wieczny kościół Wszystkich Świętych w Siennowie. Pałac i park Dzieduszyckich w Zarzeczu, kościół św. Michała Archanioła z wenecką mozaiką.
Program ramowy, może ulec zmianie.
Powrót do Przemyśla w godzinach popołudniowych.
Udział jest bezpłatny. Uczestnicy obowiązkowo ubezpieczają się od NNW we własnym zakresie . Dodatkowo płatne są ew. wstępy do obiektów.
Na wyjazd obowiązują zgłoszenia w PTTK Przemyśl tel. 16 678 53 74, e-mail  . Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Cerkiew

Terminy: 08.08. 2021 (niedziela), 15.08.2021 (niedziela)

Program wyprawy:
Zbiórka i spotkanie z przewodnikiem o godz. 8:20 parking Plac Rybi (obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej). Wyjazd o godz. 8:30 z 

detal_miękisz.jpeg
Przemyśla. Przejazd z przewodnikiem przez do Michałówki. Michałówka - kościół św. Michała Archanioła wraz z dzwonnicą, podparta cerkiew
w Miękiszu Starym, „kościółek Osińskiego” w Miękiszu Nowym, cerkiew Unesco pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Chotyńcu z dzwonnicą, grodzisko scytyjskie.
Program ramowy, może ulec zmianie. Powrót do Przemyśla w godzinach popołudniowych.
Udział jest bezpłatny. Uczestnicy obowiązkowo ubezpieczają się od NNW we własnym zakresie . Dodatkowo płatne są ew. wstępy do obiektów.
Na wyjazd obowiązują zgłoszenia w PTTK Przemyśl tel. 16 678 53 74, e-mail p. Liczba miejsc jest ograniczona.


Uczestnictwo jest zgodą na wykorzystanie przez PTTK Oddział w Przemyślu swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć z wyprawy na stronie WWW i portalu społecznościowym Oddziału PTTK na potrzeby rozliczenia projektu. Obowiązuje stosowanie maseczek w czasie przejazdu oraz
zachowywanie przepisowego dystansu społecznego. Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie lub odwołania z powodu niewystarczającej liczby uczestników, czy też innych nieprzewidzianych przyczyn.

„Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego”

logo podkarpackie.jpeg

Opublikował(a): Witold Wołczyk Data publikacji: 15-07-2021 14:21 Modyfikował(a): Witold Wołczyk Data modyfikacji: 15-07-2021 14:21

Na skróty