-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

78. rocznica Zbrodni Wołyńskiej - fotorelacja

W 78. rocznicę Krwawej niedzieli, punktu kulminacyjnego rzezi wołyńskiej, w całej Polsce oddajemy hołd ofiarom tej zbrodni. Także w Przemyślu o godzinie 12.00 zabrzmiały syreny alarmowe, co było symbolicznym wyrazem pamięci, patriotyzmu i oddania hołdu ofiarom wydarzeń z 1943 roku.

Uczestnicy rocznicowych obchodów spotkali się po raz kolejny na Rondzie Wołyńskim, gdzie zapalono biało-czerwone znicze, a ksiądz prałat Stanisław Czenczek poprowadził wspólną modlitwę. W uroczystości wzięli udział członkowie Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu, Przemyskie Rodziny i Organizacje Kresowe, przedstawiciele samorządów: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun i Zastępca Prezydenta Bogusław Świeży, radni Rady Miejskiej w Przemyślu, przedstawiciele Dowódcy Garnizonu Przemyśl.

 

 

Przed uroczystościami przy Rondzie Wołyńskim odprawiona została Msza Święta w kościele oo. Karmelitów Bosych w intencji ofiar, a następnie delegacje złożyły kwiaty przy Grobie Wołyńskim na Cmentarzu Wojskowym. Dla upamiętnienia rocznicy ruszył jak co roku Rowerowy Rajd Pamięci Ofiar Wołynia organizowany przez Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów.

 

 

zdjęcia: Janusz Łukasiewicz, Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 12-07-2021 15:19
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 12-07-2021 15:19